VBBII: Kněžna Přibyslava

2. září 2011 | 10.28 |

1.díl 1.části     1.díl 2.části    Předchozí díl    Příští díl

Kněžna Přibyslava pozoruje vzdalující se poselstvo, které míří do Říma.

V Praze již vykonala to, co si předsevzala. Upřímně poděkovala Václavovi, že ji nakonec přiměl, aby si vzala Radslava. To, co poznává v manželství s ním, zájem, lásku, obětavou službu, něhu, by nezažila nikdy, s žádným jiným mužem. Aspoň si to myslí, věří tomu, je o tom skálopevně přesvědčena. Vnímá ho jako požehnání. Požehnání, které přišlo do jejího života, aby zasvítilo a prozářilo temnotu dětství. Ale na jak dlouho?

V přítomnosti matky stále nemůže dýchat, svírá se jí žaludek. Nesnáší ji, nemůže se jí podívat do očí, nemůže si pomoci. Bolek se zase vyděsil jejím novým vzhledem, ten se pro změnu snaží vyhnout se jí. A není sám. Lidí, kteří od ní s odporem odvracejí svou tvář, se po Praze pohybuje povícero. Václav ne, ten se ale na ní dívá s lítostí. S lítostí, která je jí přítěží stejnou, jako zhnusení ostatních.

Jenom jediný muž ji miluje. Bere ji takovou, jaká je. Pozoruje ji vždy s velikou láskou, nadšením, vděčností. Ale teď, teď odjíždí. Na dlouhou dobu. Na rok, na dva. Má tu snad zůstat sama? Ne...

Pobídne svou kobylu a tryskem se vydává za vzdalující se družinou. Po několika minutách si ji všimnou i oni, zastaví se. Jeden z mužů jedoucí v čele ji i na dálku pozná. Obrací svého ryzáka a vyjede dívce naproti.

Setkávají se. Dívka seskočí z koně a vrhne se na zem. Do prachu země.

"Můj pane," promlouvá, "odpusťte své nehodné otrokyni, že porušila Váš příkaz. Ona jenom nechce být bez Vás. Vezměte ji sebou, snažně Vás prosím, vezměte mne sebou..."

I Radslav sestoupí ze svého ryzáka. Přiklekne k ní, obejme jí a zašeptá: "Rozkazujte, má paní, rozkažte a já se Vám podrobím jako se vy odevzdáváte mně.."

"Miluji tě, Radslave..."

"Já tebe také!"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář