Konec světa? Kdykoliv...

26. květen 2011 | 18.52 |

Nedávno zaujal svět médií jeden americký pastor, který předpověděl vytržení církve na tuto sobotu. Leč, předpověď mu nevyšla. On, i jeho následovníci, na zemi zůstali. Jakou škodu svým učením způsobil, to asi nikdo z pozemských lidí nevyčíslí.

Onen pastor se spletl v tom základním: Hledal datum začátku konce světa v Bibli. Leč v Bibli ji najít nemůže. Neboť sám Pán řekl, že nikdo v biblických dobách, ani On sám, nezná datum, kdy se konec světa začne dít.

Čímž ovšem nechci říci, že se na zemi nemůže objevit platné proroctví o Konci Světa. Protože Bůh se v Bibli vyznává z toho, že dává dopředu znát své úmysly. Toto proroctví, jestli se ovšem objeví,  však nebude založeno na Biblických výpočtech, ale na přímém Zjevení Boží.

A tak se nabízí otázka, jak rozeznáme to pravé proroctví? No přece tak, zda-li se vyplní či ne. Druhá otázka: A nebude to však už pozdě?

Víte, Bible nás učí, že máme žít tak, jako by konec světa byl již zítra. Apoštolové i Kristus často opakovali a opakují, že konec časů je blízko. Žijte tak, jako by mělo nastat už zítra. Co zítra, už dnes. Neboť Konec Světa může nastat kdykoliv. Mohlo nastat i v tu předpovězenou minulou sobotu, Bůh však ještě se svým soudem posečkal. Konec světa může nastat i v tom "opraveném" proroctví onoho pastora, dne 21.10.2011. Anebo může nastat, jak říkají máyovci, v roce 2012. Konec světa může přijít kdykoliv. Žijme však tak, jakoby Konec Časů měl přijít již za pět deset minut.

Kazatel Tomáš Holubec v jednom svém kázání položil dvě otázky:

Otázka první: Co by jsme dělali, kdyby jsme věděli, že máme posledních deset minut života. Komu bychom zavolali, s kým bychom se rozloučili, komu bychom řekli, že ho máme rádi.Jaké chyby svého života bychom chtěli napravit, komu bychom se chtěli omluvit.

Otázka druhá: Tak na co ještě čekáme?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Konec světa? Kdykoliv... skaut68-pise®vzpomina.cz 26. 05. 2011 - 21:42