O evoluci jinak: Být si jist tím, co nevidíme...

21. květen 2011 | 11.44 |
› 

Výňatek diskuze z Grana: http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=11530&mode=&order=0&thold=0

Diskuze nad článkem: Nepřekonatelný rozpor mezi Biblí a evoluční teorií: http://bohu-a.svetu.cz/22401-neprekonatelny-rozpor-mezi-bibli-a-evolucni-teorii.html


Betma:
...musis si ctit pravdu. Demagog, ak mas deti, vies ako sa budu za teba hanbit? A ked niekto z deti bude chciet byt vedec, co si o svojom otcovi pomysli, ked uvidi vsetky tie vedecke dokazy a porovna ich s tym comu veris?


Odpověď
Věřit Bohu znamená spolehnout se na to, v co doufáme, a být si jist tím, co nevidíme.  K takové víře předků se Bůh přiznal svým svědectvím.List Zidum 11,1n... Víra jest (znamená mít) pevné ujištěni věcí, v něž doufáme, důkaz ověření a potvrzení neviditelných skutečností. Neboť v ní naši předchůdci dostali svědectví Boží. Tentýž verš v jiném, doslovnějším překladu. ČEP tento verš spíše (správně) vykládá, než přímo překládá...

Ano, je treba ctit pravdu. Avsak jak se ptal Pilat, co je pravda?

Kristus o sobe rekl: Ja jsem ta Cesta, Pravda a Zivot, nikdo neprichazi k Otci jinak, nez skrze mne (Jan 14,6).
Na jinem miste Bible pravi: Proc hledate ziveho mezi mrtvymi??? (Lukáš 24,5)

Je jedina Cesta k Bohu, mimo Krista bychom nemeli mit zadnou jinou cestu. Je jedinna Pravda, mimo tuto pravdu bychom nemeli mit zadnou jinou pravdu. Hledat pravdu kdekoliv jinde nez v Bibli, v Bozim Slove, je jako prochazet se v hrobe a hledat ziveho mezi mrtvymi.

Jestli by za mnou moje dite prislo, zeptal bych se ho na to same. Ukazal bych mu tuzku a zeptal bych se ho, jak chce dokazat, ze se nejedna o chilske pero, kvetinku, ci o cokoliv jineho... Anebo bych mu ukazal udoli suchych kosti a zeptal bych se ho, co on rika, jeho rozumnost ci soucasna veda, na otazku, jestli mohou tyto kosti ozit...

Ono totiž vědecká teorie evoluce není nic jiného než víra ve vlastní smysly, ve vlastní rozumnost a ve vlastní mozek. Avsak nevaruje nas pred tím i Pismo? Vzdyt i Pismo hovori o "mocnem pusobeni klamu (2Tes 2,11).

" Mozna nemame predstavu o tom, jak moc je to mocne. A v druhé královské 6, 17 je zcela otevrene napsano, ze to, co vidime, je pouze miziva cast cele skutecnosti. Anebo 2Kr 6,18, či genesis 19,11. V techto pribezich jsou lide zasazeni slepotou a tak nemuzou najit vchod. Neni to varovani i pro nas pred duchovni slepotou? Jak muzeme verit svym ocim, svym smyslum, kdyz nas nedovedou dovest ani ke vchodu do domu? Proto argumentuji "efektem sugesce"

Vychazim z toho, co rika Bible. Copak podle ni nebyl Adam stvoren jako dospely muz? Kdyby si potkala Adama, kolik let bys mu tipovala? Osmnáct, dvacet? A přesto byl stvořený před dnem, před dvěma. To, co vidime, to nedokazuje absolutne nic. Jestlize je veda v protikladu s tim, co rika Bible, pak verim Bibli.

Ano, mozna argumetnuji jako maly chlapec. Ale nebudeme-li jako deti, palk nevejdeme do kralostvi nebeskeho! Z biblickeho hlediska "argumentujes jako dite" neni relevantni argument.

Příběh z druhé královské:
Za časného jitra vstal sluha muže Božího, vyšel ven, a hle, vojsko s koni a vozy obkličovalo město. Mládenec Elíšovi řekl: "Běda, můj pane, co teď budeme dělat?" Odvětil: "Neboj se, protože s námi je jich víc než s nimi."
Potom se Elíša modlil: "Hospodine, otevři mu prosím oči, aby viděl!" Tu Hospodin otevřel mládenci oči a on uviděl horu plnou koní a ohnivých vozů okolo Elíši. Když se k němu Aramejci začali stahovat, modlil se Elíša k Hospodinu: "Raň tento pronárod zaslepeností!" I ranil je zaslepeností podle Elíšova slova. Elíša jim řekl: "To není ta cesta ani to město. Pojďte za mnou, dovedu vás k muži, kterého hledáte." A dovedl je do Samaří. Sotva vstoupili do Samaří, Elíša řekl: "Hospodine, otevři jim oči, ať vidí." Hospodin jim otevřel oči a spatřili, že jsou uprostřed Samaří.

Příběh z knihy Genesis:
Volali na Lota a řekli mu: "Kde máš ty muže, kteří k tobě této noci přišli? Vyveď nám je, abychom je poznali!" Lot k nim vyšel ke vchodu, dveře však za sebou zavřel. Řekl: "Bratři moji, nedělejte prosím nic zlého. Oni však vzkřikli: "Kliď se!" A hrozili: "Sám je tu jen jako host a bude dělat soudce! Že s tebou naložíme hůř než s nimi!" Obořili se na toho muže, na Lota, a chystali se vyrazit dveře. Vtom ti muži vlastníma rukama vtáhli Lota k sobě do domu a zavřeli dveře. Ale muže, kteří byli u vchodu do domu, malé i velké, ranili slepotou, takže nebyli schopni nalézt vchod...


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře