Kanárci...

27. duben 2011 | 20.03 |

Ráno jsem přijel do práce o tři čtvrtě hodiny později. Vlaky měly výluku "pro neočekávanou událost na trati". Jeden mladý kluk spáchal totiž sebevraždu, skočil pod nákladní soupravu. Tímto způsobem utekl před blížící se maturitou, utekl jednou provždy. Vzpomínám na jednu tragickou událost se sousedního Polska: Jedna dívenka si tam vzala život, neunesla šikanu spolužáků se sexuálním podtextem. Možná znáte ze sousedství podobné případy, možná jste je zažili z první ruky, kdy život zcela zbytečně ztratil třeba mladý, sotva dospělý člen Vaší rodiny.

V dolech či na ponorkách údajně chovali kanárky. Měli svou velkou úlohu. Když totiž začali umírat, bylo to známkou, že vzduch se stal otráveným a horníci museli ihned opustit své pracoviště či ponorka musela ihned vyplout na hladinu. K takovýmto kanárkům přirovnal jeden filozof tyto mladé, nešťastné lidi, kteří mívají citlivějších čich na morální ovzduší společnosti. 

Tento filozof se pak zeptal: Kolik takovýchto kanárků musí zemřít, než si uvědomíme, že je třeba vyvětrat a vyměnit vzduch?

Upřímnou soustrast všem pozůstalým...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře