Jsem znepokojen ze současné vlády...

7. duben 2011 | 18.36 |

Jsem znepokojen součásnou politickou situací. Tato vláda pro mne osobně ztrácí důvěryhodnost. Drobil, Vondra, Bárta. Jednu aféru přikrývá aféra ještě horší. Poslanec skrývající se údajně v obavách o svůj vlastní život. Vzhled ke kotrmelcům v jeho veřejných vyjádřeních (ano, byl jsem uplácen, ne, mystifikoval jsem, ano, byl jsem uplácen) věřím, že tyto obavy jsou pro něj zcela reálné. Vláda, které si dala za jeden z hlavních cílů bojovat s korupcí, se utápí v korupčních aférách, které jsme tu v našich postsametových končinách snad ještě nezažili. A navíc, nepoučuje se z kotrmelců vlády předchozí: vyšetřování proti ministru vlády nikdy nebude bez politických tlaků. Místo, aby měla vláda zájem o co nejůdkladnější a nejnezávislejší vyšetřování, drží si pana Vondru v kožichu pořád. A tím méně jakoby si pan Nečas troufnul na pana Bártu: Nejdříve rozbít klub VV, získat dostatečný počet hlasů k udržení vlastního korýtka, a morálka a principy přijdou na řadu až potom.

Osobně jsem pro předčasné volby. Současná poslanecká garnitura ztratila pro mne osobně svou důvěryhodnost. Minulé volební období potratilo legitimitu svou pozitivní a negativní motivací a přepisováním volebních výsledků. V tomto volebním období jsem si říkal, že aspoň ta demokratická legitimita se obnoví. Avšak ouvej. Lovcové dinosaurů se nám podinosaurovali,  bojovníci proti korupci jaksi nacházejí obálky s otisky prstů ve skříni, z , vzniká nám tu možná další volebně nezvolený parlementní politický subjekt a jako perličku na dortu tu máme zásadní reformní zákony zrušené ústavním soudem z důvodu, že se vláda alias bagr 118 rozhodla ignorovat ústavní principy a místo toho válcovat a válcovat.

Vláda sice pro mne ztrácí svou důvěryhodnost, ale respektovat ji budu dále. Citlivě vnímám výzvy k nejrůznějším "defenestračním" akcím a odmítám je.

Osobně jsem znepokojen. Velmi znepokojen. Ale jakožto křesťan mám výhodu: Jistotu, že nic není náhodou a kdo si co zasadí, to také v konečném důsledku sklidí...

Update (8.4 v 17:35):

Podle dnešního (8.4.)  vydání MfD se Bárta při vysvětlování strategie přiznal (v bdobí před kandidaturou do PS - pozn. VM)  i k tomu, že používá nevybíravé metody. "Je třeba si přiznat, že my jako top management se chováme stejně jako dosavadní elity a společenský systém minimálně nepodporujeme - například děláme maximum pro minimalizaci daňové zátěže, korumpujeme, podporujeme protekcionalismus," uvedl Bárta v roce 2008, kdy dal údajně dohromady pětiletou koncepci, v jejímž rámci chce prostřednictvím politiky dosáhnout na významnou ekonomickou moc. Zdroj: http://domaci.ihned.cz/c1-51501750-tlak-na-bartu-sili-koalice-netrpelive-ceka-s-cim-veckari-prijdou (pozn. Bártova strana si dala do erbu boj s korupcí!)

Pan Bárta dnes rezignoval na místo ministra dopravy. V politice chce ale zůstat dále, stále kandiduje na předsedu VV.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář