Evropou kráčí strašidlo: Strach z islámu...

10. září 2009 | 21.49 |
› 

Evropou kráčí strašidlo. Obrovské. Veliké jako kdysi Goliáš. To víte, strach má velké oči. Stará Evropa prý vymírá, zatímco počty dětí na jednu matku západní civilizace údajně nestačí na udržení kultury, muslimské ženy rodí jednoho mudžahída za druhým. Mohutná invaze uprchlíků a přistěhovalců ze třetího islámského světa se stěhuje do Evropy a Evropa má z nich dvojaký pocit: Na jedné straně přistěhovalce potřebuje, neboť bez nich neudrží své ekonomické a sociální standarty, na druhé straně se z nich třepe strachy. Co kdyby jednou chtěli zavést šáriu? Muammar Kaddáfí, líbyjský prezident a bývalý terorista, údajně prohlásil: K ovládnutí Evropy nepotřebujeme sebevražedné atentátníky, islamské matky rodící jedno dítě za druhé to zvládnou za ně...

Poplašné zvony znějí. Prý kdo nemá více než tři děti, je vlastizrádce a nahrává muslimům. A objevují se propagandistická videa, která mají nahnat strach. A navést lidi k... K čemu vlastně? Osobně odmítám mít děti pro to, aby nějaký generál si připsal čárečku počtu vojáků pro nějakou válku s muslimy.  Raději budu mít jedno nebo dvě, které s Boží pomocí pořádně vychovám, než deset patnáct, o kterých nebudu ani pořádně vědět, jak se které jmenuje. V bezprizorních podmínkách se bezprizorním rodičům rodí mnoho bezprizorních dětí, kteří se bezprizorně toulaj světem. Bez budoucnosti, bez šancí uplatnit se, ukázat, co mohou dokázat. A vlastně jen čekají, až je naverbuje nějaký fanatik do nějaké svaté války, aby ve jménu jakési svaté věci zabíjeli, vraždili, loupili. Na tom bych se měl učástnit? Chraň mne Ruka Nejvyššího...

To by křesťanství na tom muselo být pěkně bledě, kdyby jej import islámu měl ohrozit. Spíše se na to dívám z druhého úhlu pohledu. Přistěhovalectvím se otvírají dveře misii. Nové možnosti evangelizace. Už pomalu končí doby, kdy misionáři jezdili za nevěřícími na kraj světa. Nevěřící se stěhují za misionářema. Za každým rohem máme člověka, kterému můžeme svědčit o Kristu. A co děláme my? Bijeme na poplach.

A i kdyby muslimové ovládli Evropu a zavedli zákoník Šária, křesťanství by to nemělo ohrozit. Vždyť za ním stojí Boží Moc! Křesťanství vzniklo v podmínkách bezbranosti. Vždyt i Kristus se nenarodil v králoském paláci za mohutnou hradbou válečného opevnění, ale ve stáji, mezi prasaty a jiným dobytkem, na hnoji. A hned po narození mu ukládali o život, musel utéci, aby si zachránil život. Velký, mocný Král, Bůh, se narodil jako bezmocné dítě. Ale bylo opravdu bezmocné?

Muslimové prý nepatří do evropy. Co ale potom s evropskými konvertity? Co s Čechy, kteří přestoupili na islámskou víru? Také je máme vystěhovat? Copak ten, kdo má jiný názor než já automaticky ztrácí nárok na občanství?

Místo natáčení videí, které pomalu kolidují s paragrafy o šíření poplašných zpráv a o šíření nenávisti ke skupině obyvatel, se sjednoťme k modlitbám za muslimy a islámský svět. Jako každoročně v době ramadánu i letos se křesťané modlívají za muslimy, aby se i oni setkali s Pánem Ježíšem Kristem. Slýcháváme zprávy, radostné zprávy o mocném a zázračném působení našeho Boha mezi muslimy. I synovec vůdce hnutí Hamás přijal Pána Ježíše! Muž, který vyrůstal s islámskou nenávistí od dětství, ji byl schopen s pomocí Boží odložit a přijmout Ježíše Krista za Svého Pána a Spasitele. Slyšíme svědectví o tom, jak se mnohým muslimům zjevuje Pán Ježíš i ve snech a hovoří k nim.

Modleme se tedy, aby Bůh otevíral dveře pro evangelizaci. Prosme Pána žně, ať pošle dělníky na sklizeň. Dívejme se na současnou vlnu přistěhovalectví ne jako na nepřátelskou invazi, ale jako na velkou výzvu a příležitost od Našeho Pána ke sdílení a hlásání evangelia. K tomu nám dopomáhej Bůh. Amen.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Evropou kráčí strašidlo: Strach z islámu... janmiloslav 26. 11. 2009 - 22:13