Byl jednou jeden svět...

20. únor 2011 | 19.00 |

Za devatero hvězdami, za desatero černých děr, byl jednou jeden svět...

A v tom světě bylo spoustu zdrojů pitné vody. Spousta pramenů, studen, vřídel. Spoustu míst, kde si poutník mohl osvěžit své rty. Leč, všechny byly otrávené. Všechny, až na jeden jedinný...

Všechny zdroje pitné vody své klienty vedly ke smrti, jenom jeden jedinný dával život. Leč, ten jedinný pramen nechutnal. Ostatní se mohly chlubit svou sladkostí, příjemnou vůni a osvěžující chutí, to vše poskytoval onen jed. Ten jeden jedinný však neměl čím nalákat.

Celý svět pil vodu z otrávených studen, jenom několik jedinců hlídalo pramen živé vody. Těch několik jedinců vypadalo v očích toho světa jako fanatici. Furt druhým povídaly něco o smrti, o jedu, o zahynutí a utrpení. Ten jed však působí strašně pomalu a když někoho přeci jenom po desítkách let dostihne a ten v utrpení zemře, druzí lidé však jeho smrt nepřipisovali otrávené vodě, ale nemocím, náhodám, nehodám, mrtvičkám a infakrtům. Na existenci jedu se zde všeobecně nevěří.

Ve světě se pomalu začala měnit atmosféra a lid začal toužit po jednotě. Rozhodli se, že smíchají všechny zdroje pitné vody a tak všichni budou pít z jednoho jedinného, společného.  A tak poslali poslestvo i k pijákům pitné vody a vyzvali je:

"Přichází den velké jednoty: Rozhodli jsme se smíchat všechny vody dohromady a brát vodu z jedinného, společného zdroje. Vyzíváme Vás, připojte se k této akci..."

Pijáci živé vody si museli položit otázku: Přijmout výzvu, nebo odmítnout? Když výzvu přijmou, svět přijde o jedinný zrdoj živé vody, neboť jed se dostane i zde. A odmítnou - li, urazí už navždy  zbytek světa. Budou v očích světa vypadat povýšeně, jako ti, kdo si o sobě myslí více než o těch druhých. Všechny svazky budou přetrhány. A kdo ví, třeba je zbytek světa napadne, povraždí a násilím si vynutí své...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře