Železniční značky...

20. říjen 2010 | 21.50 |

Když už jsme u těch Českých drah. Jak tak jezdívám každý den vlakem, sem a tam, občas se podívám z okna a vidím, jak jsou koleje lemovány železničními značkami. Každá trochu jiná. Tak by mne docela zajímalo, co která značka znamená. Proč třeba na tamtom sloupu visí na světelném semaforu číslo pět anebo co znamená tam ten podivný erb.

A vím, že sám o sobě to nezjistím. Musí mne někdo do toho zasvětit. Předat mi znalost. Otevřít mi rozum, abych pochopil a dovedl ty značky přečíst. Jako ty značky vypadají stejně jak v mém oku, tak v oku pana strojvedoucího. Ale jen panu strojvedoucímu něco řeknou. Ke mne mlčí. Ke mne vůbec nepromlouvají. Jen tam tak tiše visí.

Obdobne ani Písmo nepochopíme z vlastních sil. Někdo nám musí otevřít oči, mysl, srdce. Bez toho otevření si sice můžeme číst písmenka, ale ty nám nic neřeknou. Budou mlčet. Nic nám nepředají. Modleme se tedy, aby nám Bůh dával Svou Moudrost a otevíral nám Své Písmo. A on to může udělat vícero způsoby: Skrze "osvícení," vnitřní hlas, skrze pana kazatele, staršího zkušenějšího křesťana, skrze nějakou požehnanou knížku.

Ale pamatujme: Není svatý každý duch , který se třpytí... Na toto téma nám na tomto blogu například přednáší Petr Chelčický. Nechme se poučit :-)

S přáním požehnaného večera, vm...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Železniční značky... lachim92 16. 11. 2011 - 21:38
RE(2x): Železniční značky... bohu-a 17. 11. 2011 - 19:27
RE: Železniční značky... jan hus 04. 01. 2014 - 16:31