Předávání maturitního vysvědčení...

24. květen 2009 | 17.45 |

Má snoubenka minulý týden ukončila maturitní zkoušku. Měl jsem čest být přítomen slavnostnímu veřejnému předávání vysvědčení, které se uskutečnilo na místní základní umělecké škole.

Zaujalo mne více věcí. Kulturní program například. Ale o tom psát nemíním. 

Nevím, jak je to zvykem, na  slavnostním předáváním mého vlastního maturitního vysvědčení jsem chyběl. Ale tam to probíhalo tak, že třídní učitelka - učitel pozval na podium svou třídu, pak jednotlivě představoval své žáky, jejich studijní úspěchy, kam kdo byl přijat, na kterou vysokou školu, pak následovalo potřesení pravicí s panem ředitelem. Třídní profesor mé snoubenky, mgr. Junek, však tento "protokol" trosku poupravil. Neferoval o tom, kam se ten či onen jeho student dostal, ale představoval je jako individuality. Vždy vzpomenul na nějakou společnou příhodu, poděkoval za drobné služby, vyzdvihnul tu či onu dobrou vlastnost toho či onoho...

A mne to zaujalo. Moc. Pan Junek tím dal najevo, že si ani tak necení všech těch studijních úspěchů, i když ty zmínil, kdo se kam dostal, nebo si podal přihlášku na výšku. Dal tím najevo, že si váží jiné  věci: Jací lidé z těchto studentů vyrostli.

Že to, KDO student je, KÝM student je, znamená pro mgr Junka mnohem více, než to, CO konkrétně daný člověk bude dělat, ČÍM konkrétně se bude (poctivě) živit. A to je dobře..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře