Kandidát do voleb; Británie; Pákistán; o sadismu..

28. březen 2010 | 12.35 |

Vážení čtenáři,

opět bych Vás rád pozval k souhrnu uplývajícího týdne. Dnes bychom se podívali na kandidátku jedné strany k volbám do Poslanecké směnovny, navštívíme Britanii, Pákistán i kolegu bloggera Jiřího Seydlera z blog.idnes.cz

==================================================

Začněme Velikonocemi. Tak jako loňský rok i letos bude Bible čtenana nejrůznějších místech České republiky, Havířov nevyjímaje. Vzniká z toho pěkná tradice, snad se udrží do budoucna. Záštitu nad čtením letos převzali i osobnosti z politického života: Premiér Fischer, pražský primátor Bém, primátor Brna a třeba i Národní knihovna ČR.

Link na zprávy: http://cs.christiantoday.com/article/akci-brno-cte-bibli-zastitili-primator-a-narodni-knihovna-cr/16635.htm a http://cs.christiantoday.com/article/na-verejnem-cteni-bible-v-praze-se-bude-cist-z-ruznych-prekladu/16634.htm

==================================================

 Do voleb letos půjdou mnohé politické strany či hnutí. Mezi nimi i politická strana, která se pojmenovala:  " Ježíš je Pán. Nechme se vést Duchem Svatým a ať Ježíš je naším Pánem, www.jezisjepan.cz"

No, politická strana, to je asi trochu silný název. Co jsem pochopil, stojí za tímto "projektem" pouhý jedinný člověk, který zaplatil kauci 15.000 Kč, aby mohl podat kandidátku aspoň v jednom kraji.Tento člověk se nehlásí k žádné církvi ani k politickému hnutí. Navštívil jsem ony webové stránky (a antivirák mi zatím nezaprotestoval), polický program jsem hledal marně. Za to jakési filozofické obecné fráze, které mi zní sympticky.

Trochu ve mně budí nedůvěru anonymita "vedoucího projektu." Že, my, češi, máme zkušenosti s projektem "Český sen," který mu může být příbuzný k této pseudostraničce (je vůbec registrovaná na MVČr? Osobně nevím, nezjišťoval jsem to, a ani nevím, jestli je takováto registrace podmínkou kandidatury). Ale neboť jsem už zvažoval, že do volební urny hodím volný papír podobného obsahu, nevylučuji, že v současné prachbídné nabídce politických stran a hnutí si zvolím právě tohoto don Quichota, samotného vojáka v poli. Už jen pro to vyznání, které si zvolil za název politické strany, ať už ho on sám bere vážně, anebo v legraci.

==================================================

 Britští křesťané protestují proti doložce zákona o rovnosti, který by nutil církve a sbory, aby poskytly ve svých kostelích a modlitebnách požehnání pro svazky osob stejného pohlaví. Zákon by tak nutil církve, aby jednaly proti svému svědomí a proti svému náboženskému přesvědčení. V Británii už obdobný zákon potopil křesťanské agentury pro adobcí dětí, neboť nemohly odmítat uchazeče žijící v registrovaném svazku. Britská církev tak čelí velkému útoku toho Zlého. Celý článek zde: http://cs.christiantoday.com/article/britsti-krestane-jsou-proti-moznosti-provadet-obrady-registrovaneho-partnerstvi-ve-sborech/16631.htm

==================================================

 Volání o pomoc přichází i z církve v Pákistánu. Zpráva, která je uveřejněna zde: http://www.christnet.cz/magazin/zprava.asp?zprava=19210, říká:

Církev v Pákistánu prosí, aby mezinárodní společenství, média a občanská společnost nezapomínala na protikřesťanský teror v této zemi. Arcibiskup z Lahore John Saldhanha, předseda Pákistánské biskupské konference reagoval na poslední otřesné případy násilí, konkrétně na smrt Arsheda Masiha, upáleného, protože odmítl přestoupit na islám. Tento mučedník za víru, kterého v pátek 19. března skupina muslimských extrémistů polila hořlavinou a zapálila, včera večer zemřel. Je to tento měsíc již druhý případ tohoto brutálního násilí se stejným podtextem nenávisti ke křesťanské víře.

==================================================

Pan blogger Seydler napsal zajímavý článeček: http://seydler.blog.idnes.cz/c/129097/Zbran-hromadneho-sadismu.html V tomto článku pokládá následující otázku:

 Co byste dělali v situaci, kdy před vámi sedí člověk v elektrickém křesle, vy máte v ruce spínač, který ho může ve velkém utrpení na místě zabít a někdo vám řekne, že dotyčný mučil zvířata a že si tedy zaslouží zemřít ? Velká většina lidí by tlačítko stiskla bez otázky. Většina lidí by to považovala za správné a spravedlivé. Většině lidí by nedošlo, že se z nich stala stejná zrůda jako trestaný. Většina lidí poslouchá rozkazy. Většina lidí je manipulovatelná.

Článek doporučuji k přečtení...

==================================================

 Pojďme na fejsbůk. Založil jsem dvě fejsbůk skupinky.

Jedna se týka blogu přímo blogu "Bohu a Světu", link je zde: http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=10150128508315142

Druhá skupinka se týká Legendy, která zde vychází na pokračování. Skupina se jmenuje: "V Bázni Boží - příběh knížete Václava" Link je zde: http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=376278036943

Jste, milí čtenáři, zváni. Rád Vás poznám. Tolik Vás zase není :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře