O šoa; potratu; trestu smrti, novinářích, Palesti

25. duben 2010 | 13.15 |

Zdravím tě, čtenáři, milý návštěvníku,

pojďme se společně ohlédnout za minulý týden. Dnes se projdeme podchodem jednoho nádraží, připomeneme si holocaust, navštívíme kolegu bloggera Vlastíka Fürsta, zamyslíme se nad morálním dilematem řešený v Mexiku a podíváme se i na dikuzní web Granosalis... 

==================================================

Denodenní cesta do práce ve mně snad začne vzbuzovat nějaké noční můry.  Jezdívám vlakem, příchod na nástupiště je  v našem nádraží řešený podchodem. Leč stala se taková věc. Na jednom místě vlevo mně ČSSD varuje před ODS, na pravo ODS před ČSSD. Levice mně straší před pravicí, pravice před levicí. Ještě že ty volby budou nedávno. Neboť kdybych kolem těchto billboardů chodil více týdnů, odnesl bych si z toho fóbii před vlakovými podchody...

A jak tak v pět hodin, o půl šesté, stojím na zastávce a čekám na autobus, často si tak zpívávám s Jarkem Nohavicou: Chladná jsou dubnová rána, ze slunce je vidět jenom kousek!

==================================================

Blogy na idnes si rád pročítávám, protože tam, častěji než kdekoliv jinde, nacházím zajímavé skvosty.

Pan blogger Lubomír Šula tam v posledním týdnu uveřejnil několik zajímavých článku o holocaustu. Článek první usvědčuje autora knihy popírající fakta holocaustu z nepřesnotí, lží a manipulací. Článek druhý se zabývá situací v koncentračním táboře Sachsenhausen jak za války, tak po "osvobození" Rudou armádou. Oba článku k přečtení s vděčností doporučuji.

==================================================

V Mexiku po znásilnění nevlastním otcem otěhotněla desetiletá dívka. Tamní společnost však začala řešit jiný ožehavý problém: Povolit ji potrat či nepovolit? Pro nečinností orgánů státní správy nebyla dívka včas informována o možností přerušení těhotenství. Celý článek zde: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/198004-otehotneni-desetilete-divky-spustilo-v-mexiku-debatu-o-interrupcich.html

==================================================

Na diskuzním webu Granosalis.cz probíhá diskuze na téma: Trest smrti, ano či ne. Vždycky mně překvapí, že mnozí křesťané volají po zavedení trestu smrti. Osobně si to nedovedu dost dobře vysvětlit. Svou cestu ke křesťanství jsem začal u bratrů Adventistů a u spisů Petra Chelčického.  Nedovedl jsem si ani představit, jak v očích křesťana může být provádění trestu smrti v souladu s jeho vírou. Copak nečtou příběh o kamenování cizoložné ženy? Příběh o dlužníkovi a dlužníkovi toho dlužníka? Copak neví, že jsme spasení skrze Boží Milost (a v podstatě skrze Křivdu) a né Boží Spravedlností?

==================================================

 Palestinci budou mít svůj stát. Toto prohlásil bývalý premiér, současný ministr obrany Izraele, Ehud Barak. Přidal poznámku ve smyslu, že i kdyby se fundamentalisté a i další Židé stavěli na hlavu, dříve či později stát Palestina vznikne a Izrael tomu nebude moci zabránit. Dále pan Barak varoval před chladnoucími vztahy mezi Izraelem a Spojenými státy.

Ehud Barak, v době svého premiérování, býval mým oblíbeným politikem. A i teď se mi líbí, že dovedl na tvrdo popsat realitu. Celý článek: Zde.

==================================================

Nakonec se zastavme u kolegy bloggera, br Vlastíka Fürsta. Jeho články bývají mými nejoblíbenějšími - samozřejmě kromě těch, ve kterých se zabývá politikou. V svém článku "Novináři chytli sopečnou slinu" varuje před společností přímo topené v množství informací. Připomíná onen příběh, kdy si chlapec tak dlouho hrál a zbytečně volal o pomoc, až když pomoc skutečně potřeboval, nikdo mu nepřišel, neboť mu nikdo neuvěřil, že má skutečně vážný problém.

Článek stojí za to si přečíst a zamyslet se nad ním.

Tolik vše pro dnešek, s přáním požehnané neděle... Vašek M.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: O šoa; potratu; trestu smrti, novinářích, Palesti pro-zivot®pise.cz 23. 05. 2010 - 21:04
RE(2x): O šoa; potratu; trestu smrti, novinářích, Palesti bohu-a 24. 05. 2010 - 18:21