Kdo je kdo: Paul Washer

31. květen 2010 | 22.02 |

Paul Washer, narozený v roce 1961, je americkým kazatelem "jižních babtistů", ředitelem "HeartCry Missionary Society." Je ženatý, otec 3 dětí. Článek na anglické wikipedii můžete nalézt zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Washer.

Paul Washer ve svých kázání kritizuje lacinné křesťanství. Kriticky analyzuje tzv. 4. duchovní zákony a modlitbu spasení, dvoje spojené učení rozšířené v evangelikálním prostředím. Dochází k přesvědčení, že se jedná o doktríny nebiblické, které nežadoucím způsobem zúžuji evangelijní zvěst a přináší pocit falešné jistoty spasení.

Zde na blogu vychází pod názvem O jistotě spasení "něco jako překlad" jeho série kázání s názvem "Biblical assurance". Originál v angličtině si můžete poslechnout zde, zde, zde, zde a zde.

Co to jsou ty čtyři duchovní zákony?

První duchovní zákon je: "Bůh tě miluje a má pro tvůj život úžasný plán.”
Druhý duchovní zákon je: "Lidstvo je poznamenáno hříchem, a to ho odděluje od Boha. V důsledku toho nedovedeme rozeznat Boží úžasný plán pro náš život.”
Třetí duchovní zákon je: "Ježíš Kristus je jediná cesta, která je pro nás určena k vykoupení z hříchů. Skrze Ježíše Krista nám mohou být odpuštěny naše hříchy a může být obnoven náš vztah s Bohem”.
Čtvrtý duchovní zákon je: "Musíme vložit svou víru v Ježíše Krista jako svého Spasitele, abychom obdrželi dar spasení a poznali Boží úžasný plán pro naše životy.”

O modlitbě spasení mluví sám Paul v prvním dílu svých přednášek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.8 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře