Oddělené vězení pro pedofily?

23. březen 2011 | 18.14 |

Vážený čtenáři,

rád bych zde vyjádřil podporu bloggerovi na IDNES.CZ Jaroslavu Kysilkovi, který se zamýšlel nad vlivem médií na sebevraždě Otakara T., obviněného v jedné mediálně velmi známé kauze (pro soustrast s rodinou pozůstalých oběti nemíním zkonkrétizovat, kterou kauzu mám na mysli) . S jeho názázorem vyjádřeným v jednom jeho článku (viz link) se plně ztotožňuji.

Možná by stálo za úvahu zavést oddělené vězení určené pouze pro odsouzené (či obviněné ve vazbě) těch zrůdných trestných činů na dětech. A to z následujícíh příčin:

1) Žádná justice ani policie není dokonalá, není stoprocentní. Nikdy nemůžeme vyloučit, že se do vězení dostane nevinný člověk, který se ničeho nedopustil. Říká se, že ve vězení "jsou zavření jenom samí,  nevinní lidé, samí jani", ale nedělejme si iluze tím, že by tam žádný nespravedlivě odsouzený nebyl. Oddělené vězení by ochránilo i je.

2) Společné vězení umožňuje agresivním vězňům, aby použité násilí "prodali" jako spravedlivý trest. Vzpomeňme na pověsti o poměrech ve věznicích, když mezi vězni přijde někdo, kdo má na krku takovýto škraloup. Ti zbývající vězni si hned  vybíjejí veškerou svou flustraci, zlost, nenávist a ještě se při tom cítí svatě, jako "rameno spravedlnosti", při čemž pravé důvody tohoto násilí a této agresivity se skrývají jen a pouze uvnitř agresorů. .

3) Část společnosti dokonce takovémuto násilí popsaném v bodě dvě tleská a podporuje jej. "Normální" vězni jsou veřejně glorifikování jako hrdinové, hnusné násilí pramenící jen a pouze z agresivity a flustraci se oslavuje jako něco, co přináší mír a požehnání. Což je nebezpečné

4) I pedofil je člověk.

Děkuji za pozornost...

VM..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře