Není dobré, aby byl člověk sám...

21. březen 2009 | 10.15 |

http://bohu-a.svetu.cz/15668-tichost-mirnost-pokora.html

I řekl Hospodin Bůh: "Není dobré, aby byl člověk sám"  > 1Moj 2,18.

Při psaní článku o tichosti jsem si uvědomil, jak je důležité, že člověk není sám. Zmínil jsem se o tom, že tichý člověk si nikdy nestěžuje nepovolaným osobám. A teď mi přichází na mysl, že existují i povolání lidé. Že Bůh nechce, abychom své starosti, trápení, ale i zranění, nesli na tomto světě sami. Ano, v prvé řadě bychom se vždy měli obracet na Jeho Samotného. Avšak právě On sám nám posílá do života lidi, které stvořil právě proto, abychom společně sdíleli svůj osud, svůj kříž. Abychom společně, jako jedno tělo, měli jedna trápení, jedny bolesti, abychom spolu bojovali jeden boj. V prvé řadě je to náš partner, manžel a manželka.  Bůh o manželství říká:

Proto opustí muž svého otce a přilne ke své ženě, stanou se jedním tělem, takže již nejsou dva,  ale jsou jedno tělo (Mk 10, 7n). Jsi li ženatý či vdaná, nejsme tedy již na světě sami,  což by nebylo dobré, ale ani nejsme dva, neboť jsme jedno tělo, jedno tělo se společným bojem, se společnými problémy, trápeními, bolestmi, zároveň však také se společnými radostmi, potěšeními, se společným vztahem s Bohem.

Vztah muže a ženy je obrazem vztahu Ježíš Kristus k cíkrvi i k jednotlivým věřícím. Pavel píše: Neboť Písmo praví: Budou ti dva v jedno tělo. A kdo se připojuje k Pánu, je s Ním jeden Duch (1Kor6,17)... Stejně jako je muž s ženou jedno tělo, je Kristus s věřícím Jeden Duch. Amen.

I řekl Hospodin Bůh: "Není dobré, aby byl člověk sám"  > 1Moj 2,18.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře