Otevřený potlesk pro Stvořitele na ČT1

15. březen 2009 | 12.02 |

Včera zazněl v hlavním vysílacím čase na ČT1 potlesk. V pořadu o zázracích přírody diváci v údivu sledovali, kolik že toho unesou tři obyčejná vajíčka od slepičky. Váha se zastavila na hodnotě cca. 190 kg. Nadšení publika se vybouřilo v otevřeném aplausu, možná i ve stoje.

Komu však patřil tento potlesk? Vajíčkům? Slepičkám, které tyto vajíčka snesli? Anebo technikům, kteří přidávali závazaží? Či snad to byl výkon moderátora, který vzbudil ovace? Matka příroda nebo duch evoluce?

Nikoliv. Tato chvilka údivu patřila Stvořiteli. Lidé tleskali Bohu, i když v Něj většina publika nevěří. Sláva a Moudrost Boží přinutila příslušníky bezvěreckého národa vzdát čest a chválu nevědomky Stvořiteli. Kdy to náš národ učiní i vědomně? Včas, nebo pozdě?

Co lze o Bohu poznat, je zřejmé; Bůh to zjevil, ukázal. Jeho věčnou moc a božství,ačkoli jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa jasně vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže jsou bez výmluvy. Ačkoli lidé poznali Boha v jeho díle, neoslavili ho jako Boha ani mu neprojevili vděčnost, nýbrž upadli ve svých myšlenkách do marnosti a jejich nerozumné srdce se ocitlo sve tmě. Řím 1,19nn

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře