Ten váš pejsek, on je takový čistotný...

12. březen 2009 | 17.35 |

Asi tak před 14 lety si naši rodiče koupili psa, fenku, boxerku, jmenovala se Ketyna. Jednou, když měla asi deset měsíců, jsme ji, já a obě mé sestřenice, venčili u Havířovské říčky, Lučiny. Pustili jsme ji, házeli ji klacky a ona za nimi běhala, vracela se s nima, rvala se o nej s náma a strašně ji to bavilo. Jednou jsme ji to hodili i do říčky a Ketyna, plná elánu, se pustila za klackem. Chvíli běžela po mělčině, ta však znenadání zkončila a Ketyna si toho nevšimla...

Zničehonic její hlava zkončila pod vodou a strávila tam několik sekund. Pak se sice vynořila a doplavala ke břehu. Ale celý život se vyhýbala vodě. Obcházela a přeskakovala všechhny kaluže, veškeré bahno. A když na procházce měla překročit nějaký potůček, museli jsme ji snášet v náručí. Jednou o ní naše sousedka řekla:

"Vy máte ale čistotného psa, jak jste ji naučili, vyhýbat se kalužím?"

Proč my, lidé, nemáme podobnou bázeň před hříchem? Proč se i my nevyhýbáme, třeba i sebemenší kaluže hříchu? Není to třeba pro to, že si neuvědomujeme, jak moc se v ní topíme? Že v něj nemůžeme dýchat? Že bojujeme o život? Proč se nebojíme hříchu a nesvěříme se náručí našeho Pána Ježíše Krista, aby nás přenesl a očistil?

Možná se potřebujeme pořádně vymáchat v blátě, jako ten můj pes, abychom se začli vzdalovat hříchu a hledat Náruč Pána Ježíše Krista.

Amen.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Ten váš pejsek, on je takový čistotný... princezna* 12. 03. 2009 - 20:17