Vzpomínky kazatele Rudolfa Petra, VII. část.

6. říjen 2010 | 20.05 |

Rudolf Petr: Dobrodružný život víry - Pod ochranou Nejvyššího...

Velikou pomocí a podporou bylo šťastné a radostné manželství Rudolfa a Boženy Petrových - s dvěmi dětmi. Všichni žili skromně, oblékali se jednoduše a měli se velice rádi. Maminka byla výborná kuchařka a dobrá, skromná hospodyně. Nestěžovala si a nereptala, když někdy se v něčem projevil nedostatek. Oba rodiče věřili, že Hospodin opatří včas, co je třeba.

Rudolf nemohl nikdy zapomenout na to, jak ho Bůh předivným způsobem předcházel po celý život, Svojí Milostí, Ochranou, Vedením Svým Slovem a Duchem - a to všechno pro oběť Ježíše Krista za něj, za hříšného člověka. Už od narození před první světovou válkou, přes rodičovskou péči matce a otce, spolu se čtyřmi sourozenci, v době svobodného Československa - do roku 1939, kdy začala druhá světová válka... Více jak dvacet pět let žil pod Boží Milostí a Ochranou v rodinném ovzduší požehnaného domova. Otec mu byl dobrým příkladem statečné víry a bázně Boží. Matka byla statečnou a tichou pečovatelkou  a strážkyní svých pěti dětí. Co to všechno znamenalo, kolik to bylo každodenních starostí, úzkostí i všelijakého napětí , když se sešli po práci, z učení, ze školy, v malém, jednopokojovém bytě. To si dnes snad nikdo nedovede ani představit, jaký to byl život.  Všichni se museli učit skromnosti, snášenlivosti a veliké trpělivosti. A přece, navzdory všemu nepohodlí a mnohdy i určitého napětí - všichni vyspěli, vyrostli ve statečné, skromné a pracovité občany. Všichni se dobře osvědčili v každodenním boji životní praxe. Vážnost a zbožnost rodičů přinesla dobré ovoce při dětech. Byla to Boží Milost a Požehnání.

S vděčností si Rudolf často připomínal ty mnohé osobnosti, se kterými se setkal za svého života, od kterých se učil, a stali se mu požehnáním a dobrým příkladem. Byli to především Jeho rodiče, domov, otec, matka i sourozenci. Dále to byli tajemníci Ymky, Josef Bradáč, Čeněk Holeček, prof. Kejzlar, kazatelé: Josef Dvořák, Roth, Cyril Burget, Jindřich Procházka (ředitel semináře), J Říčař (předseda Jednoty), profesor dr. J.L.Hromádka, L. Kapucián (tajemník Ymky v Kroměříži), Václav Velkoborský (ředitel Ymky v Praze) a jiní. V neposlední řadě také laskaví a obětaví rodiče manželky z Kroměříže.  ti rpo nás, naší rodinku, znamenali a vykonali velmi mnoho, zvláště po čtyři léta studií v Praze. Všem se cítím zavázán velikou láskou a vděčností !!! Věřím, že jim to Bůh vynahradil Svým Požehnáním! Přál bych si  se s nimi vidět a setkat jednou v Nebeské Slávě u Pána, který za nás všechny trpěl, umíral, slavně vstal z mrtvých a žije. Jeho Milost a Láska nás spojila, drží a nese. A jednou se s Ním setkáme, podle Božího Zaslíbení!

SLÁVA BUĎ BOHU OTCI, SYNU I DUCHU !!!

V Ostravě - Hrabůvce, 14.7.1997.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře