Haiti; strach z islámu a střed vesmíru...

18. leden 2010 | 09.10 |

Dneska začneme tou nejtragičtější zprávou z uplynulého týdne. V úterý zažil malý ostrovní stát Haiti silné zemětřesení, které si mohlo vyžádat až 200.000 mrtvých. Haiťané umírali se jménem Ježíše Krista na svých rtech. Celá zpráva například zde: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/189103-lide-volali-jezise-a-utikali-na-vsechny-strany-popsal-zkazu-svedek.html

Na různých diskuzních blozích se už objevili otázky typu, proč je Ježíš nezachránil, když jej volali? Jiní začli spekulovat o tom, že se jedná o Boží Trest za údajnou smlouvu s ďáblem, kterou měli Haiťané před dvě stě lety uzavřít. Snad se opět projeví velká solidarita z celého světa, solidarita, ve které bude oslaveno Boží jméno.

==================================================

Daniel Kvasnička, kazatel CB, fejsbúkový přítel jednoho mého fejsbůkového přítele, uveřejnil na svém blogu text s názvem: Muslimská panika? Stojí za přečtení. Dovolte mi zacitovat:

Řečí čísel je prostě řečeno, že svět bude za několik desítek let vypadat naprosto jinak. Německo bude v roce 2050 islámské, Francie má ve velkých městech téměř polovičku mládeže do třiceti let z muslimských rodin. Takové a podobné informace šíří krátké video pravděpodobně americké provenience, které se po internetu šíří s názvem Kolonizace světa. V elektronické poště si mi objevil odkaz na tento šot už několikrát za poslední čtvrt roku... Dost už bylo apokalyptických řečí a konec šíření paniky! Může být vše podle demografických konstant, může to být ještě horší a vývoj strmější. Může to znamenat mnohá příkoří a bolesti. Nicméně vůbec to neznamená, že by se svět ponořil do chaosu, v němž je třeba vyměnit naději za hysterii, lásku za podezřívavost a hluboký pokoj za paniku strachu...Vládce tohoto světa, který bude určovat jeho chod, je přece jen Jeden.

==================================================

Dneska tento článek bude takovej blogovací. Neboť další článek, který mne v uplynulém týdnu zaujal, byl zveřejněn také na blogu. Pavel Krejčíř uveřejnil článek s názvem:   Je Země opravdu středem vesmíru? Taktéž. Vřele doporučuji. Nejsem však astronom, takže důvěryhodnost tohoto článku moc posoudit neumím.

==================================================

Z Malajsie přicházejí zprávy o pronásledování svatých. Zdejší islamisté ptočí na křesťanskou komunitu. Dovolte mi ocitovat:

Neznámí útočníci v neděli ráno hodili zápalnou láhev do klášterní školy ve městě Taiping, ležícím asi 300 kilometrů od malajsijské metropole Kuala Lumpur. Pokusili se tam poškodit také anglikánský kostel. Jde o pokračování vlny útoků proti křesťanským kostelům po sporu o používání slova Alláh ve smyslu bůh nemuslimským obyvatelstvem Malajsie. Počet nábožensky motivovaných útoků tak stoupl na šest. Útočníci se přitom pokusili vypálit nejméně čtyři kostely ve čtvrtek a v pátek, jeden z nich vážně poškodili, informovala agentura Reuters.

Celý článek: http://cs.christiantoday.com/article/nasili-v-malajsii-pokracuje-utokem-na-skolu-a-paty-kostel/16260.htm

==================================================

A do třetice blog. Můj oblíbený blogger - čímž neříkám, že s ním vždy souhlasím - na idnesu Vlasta Fürst - kazatel CASD -  napsal dva velice zajímavé články. Posuďte sami:

Vážím si jedné Socky a Vážím si těch, co o víkendu musí do Práce

Opět přeji příjemné počtení.

==================================================

Soud začal projednávat zrušení Dělnické strany. Předchozí návrh ministerstva vnitra, který tehdy vedl pan Ivan Langr, byl podceněný. Předkladatelé tak nějak věřili, že se nezávislý soudcové dívají na nezávislá media a nechají se jimi zmanipulovat. Tento týden však již za pomoci právníka Tomáše Sokola podali návrh komplexnější, s větší nadějí po úspěchu.  Nechť tedy soudci rozhodnout spravedlivě, k ochraně ústavnosti a demokracie. K tomu nechť jim pomůže Nejvyšší!

==================================================

Nechť nový týden prožijete v Božím požehnání! Vašek M.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře