Ad hypnóza...

17. únor 2011 | 17.58 |

Ad hypnóza: Hypnóza je pro mne důkazem, že smysly jsou ovlivnitelné. Říkáš, že se to dá i použít proti křesťanství. ALE: Křesťanství je právě o VÍŘE, o DŮVĚŘE. Věda stojí na pokus - omyl, na důvěře ve vlastní rozum a smysly. Křesťanství je naopak o důvěře: O důvěře v Boha o důvěře v pravdivosti Jeho Slova. Tudíž - nemusím důvěřovat svým ovlivnitelným smyslům, když důvěřuji Bohu, který je mocnější než satan. Jestliže člověk důvěřuje Bohu, pak důvěřuje i Jeho Slovu, jestli však před Božím Slovem člověk důvěřuje něčemu jinému, pak tím dává najevo, že to s jehou důvěrou Bohu není tak žhavé. A proto případně pravomoce satana nad lidskými smysly může takovouto nedůvěru prohloubit a usvědčit. Ale to vše záleží na přístupu k Bibli: Jestliže člověk nevěří v existenci Boha, pak tento odstavec bude číst s "úsměvem porozumění bláznovi"

Důvěra v Boží Slovo je i o Pokoře: Znamená to uvědomit si, že člověk není ten Největší King Ve Vesmíru a že i jeho rozum, smysly, rozhled a vědomosti jsou omezené.

Ad překlady: Žádný překlad nikdy nebude stoprocentně přesný, v každém překladu se jedná i o výklad. To platí v mnohem menší míře při překladech příbuzných moderních jazyků (např z angličtiny do češtiny) a mnohem ve větší míře ze starodávných historických jazyků jiného kulturního okruhu.

Můj osobní postoj je takový, že všechny různé možnosti překladu Bible jsou dány od Boha a všechny jsou inspirovány. Chtěl jsem jen říci, že Velký třesk není v rozporu s Písmem stejně jako třeba (už možná vědou překonaná) teorie "Věčné hmoty"

Ad budhismus: Zde jsem se  přeřek. Budhismus žádné bohy samozřejmě nemá, natož Šivuu a Višnuu. Měl jsem na mysli hinduismus.  Zvláštní, že jsem si sám toho nevšiml. Už se mi podařili i lepší přeřeky. Už jsem například utopil "izraelskou armádu" v Rudém moři a z otroctví propouštěl "egyptský lid..." :-)

Poznámky a doplnění k Povídání si o Stvoření - Tesco existuje: http://www.ulozto.cz/7865313/muller-genesis-mp3,    jak mne upozornil jeden kamarád...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře