Agente, hlaste pozici!

16. listopad 2010 | 04.59 |

- Agente, hlaste pozici
- Jsem uvnitř konkurenčního obchodu, přepínám
- Agente, potřebujeme cenu cukru!
- Rozumím, centrálo, jdu zjistit cenu cukru!

Reklamou přibližně tohoto znění jeden tuzemský obchodní řetězec obšťastnuje své zákazníky při nákupu. Několikrát jsme s ženou při jedné návštěvě napočítali tři, možná čtyři zoufalé výkřiky centrály: Potřebujeme cenu cukru! Jakoby s cenou cukru stál i padal celý supermarket.

Na druhé straně, můžeme si, my, křesťané, vzít z agenta poučení? Jestli se nebudeme brát moc vážně, tak proč ne :-)

Za prvé, je třeba ocenit, že když centrála volala agenta, agent se ji hned ozval. Bez zaváhání. To my lidé, ale i my křesťané, když zaslechneme Boží Hlas, tak se díváme nalevo, napravo a děláme, že se nás vůbec netýká. Že to ne mně, ale mému sousedu po pravici či po levici je adresováno to či ono slovo.

Za druhé: Agent zná svoji pozici. Známe ji i my? Agent ví, že pobývá v konkurenční prodejně. Jsme si i my tak vědomi toho, že jsme pouze hosté na téhle zemi? Anebo jsme tu již pěkně zdomácnili a nechali se vládcem tohoto světa "domestifikovat?" A co pozice našeho ducha? Jsme si vědomi naší hříšnosti? Závislosti na Spasiteli? Závislosti na Boží Oběti? A naše duše? Podřizuje se vedení Ducha Svatého, nebo naší tělesnosti? Důvěřujeme Ježíši Kristu jako Pánu a Spasiteli?

Za třetí: Agent zná svůj úkol, plán pro dnešní den: Zjistit cenu cukru. Známe i my Boží Plán pro dnešní den? A pro ten zítřejší? Pro náš život? Víme, co si od nás Pán Bůh žádá v denodenním životě?

Za čtvrté: Agent nepodceňuje drobné úkoly. Vsadil bych se, že agent by jistě nechtěl celý život zjišťovat cenu cukru. Rád by jistě postoupil na cenu Kafé Laté, Pushkin vodky, až k závodního byciklu a notebooku nejnovější řady. Ale pokorně a poslušně jde zjišťovat cenu cukru. Nestěžuje si, že má navíc, nic takového. Respektuje Slovo Centrály. Jak jsme na tom my křesťané s věrností v malých, ba přímo v nejmenších věcech? Existují úkoly, které jsou pod naší úroveň? Které bychom nikdy nedělali, ani kdyby nás vyzíval samotný Pán? S tím, že my přece máme navíc, než, třeba například sbírat po shromáždění zpěvníky?

A za páté: Udržujeme denodenní spojení "S Centrálou," jako tento agent?

Bůh Vám žehnej!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Moderované komentáře