Děsivá tradice; Británie; mnohonáboženství...

7. únor 2010 | 18.06 |

Dnešní soubor článků na téma zpráv, které mne zaujali, začneme děsivě. V turecku rodina pohřbila za živa teprve 16.ti letou dívku, jedná se o takzvanou "vraždu ze cti."  Kam lidi zavádí víra bez lásky! Následující přenos zveřejnil portál IDnes:

Co k tomu dodat? Když ke Kristu jednou přivedli ženu hříšníci, řekl: Kdo z Vás je bez hříchu, první hoď po ní kamenem. Chtělo by to volat: Kdo z Vás dvou, vážený otče  a vážený děde, je bez hříchu, první hroudu země na ni hoď!

Všechny ty bůrky a šátky mají, podle mého názoru, znemožnit ženám, aby se vdaly podle svého srdce či rozhodnutí. Což umožňuje hlavám rodiny prodat své dcery do manželství, o které by třeba nestály. Nějaké případné obtěžování "nevhodně" oblečených žen je pouhá záminka sloužící k zotročení žen do nesvéprávného postavení. Jak zpívá jistá skupina v jiném kontextu: Středověk nezkončil...

==================================================

 Druhou zprávu, na kterou bych rád dnes upozornil, najdete na linku: http://cs.christiantoday.com/article/bob-roberts-kazal-o-jezis-kristu-krestanum-muslimum-i-zidum-v-evangelikalnim-megasboru/16349.htm. Kazatel Bob Roberts stojí na začátku akce, která se může stát novým základem pro mezikulturní dialog. Jedná se o přechod od mezináboženských rozhovorů k mnohonáboženským. Při mezináboženskými rozhovorech jde o to, najít společné hodnoty a ty pak třeba vyznávat. Mezináboženský dialog pak v ideálním prostředí vede k vytvoření nového společného pseudonáboženství, na což mnozí křesťané se dívají s úděsem. U mnohonáboženských rozhovorů  spíše jde o to pochopit náboženství toho druhého. Bob Roberts díky tomu získal možnost hlásat evangelium jak židům, tak i muslimům.  

==================================================

 Třetí zpráva přichází z Británie. Tamní křesťanskou společnost vystrašil návrh zákona o rovných šancí. Náboženské společnosti by pak ztratili právo přijímat zaměstnance podle svého přesvědčení, ale museli by respektovat princip rovných šancí. V tom případě by museli najímat i lidi, kteří v soukromí vedou život neslučující se se svědomím oněch náboženských společnostech. Církve by byly nuceni třeba přijmout člověka aktivně provozující homosexualitu, satanistu, anebo příznivce hnutí vůdů.

Ve sněmovně lordů však zvítězil zdravý rozum a tamní poslanci přijali dodatek, který náboženským společnostem udílí vyjímku. Pokud se však nepletu, legislativní proces u toho zákona ještě nezkončil. Celá zpráva zde: http://cs.christiantoday.com/article/britsti-krestane-vitaji-schvaleni-dodatku-zakona-o-rovnosti/16353.htm 

==================================================  

A do čtverice bych rád oznámil něco z vlastního blogu. Již jsem dokončil reprízování starých dílu povídky: V Bázni Boží, Legenda o svatém Václavovi, a začínám zveřejňovat díly remiérové. Rád bych Vás pozval k počtení si. Začítek legendy najdete na této adrese: http://bohu-a.svetu.cz/v-bazni-bozi/012010/

Osobně se domnívám, že i když jednotlivé díly na sebe navazují, přesto je možné začít číst Legendu z kteréhokoliv místa. Děj se dá snadno pochopit a vnořit se do něj.

Děkuji za pozornost... 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře