Pohledy zpět: Linky, které mne zaujaly..

16. srpen 2010 | 17.48 |

Vážení čtenáři, již jsme se spolu delší dobu nevydali českým internetem, není-liž pravda. Tak projděme se společně. Dnes toho bude více, namátkou názor Jiřího Paroubka a Jiřího Dolejše o současné situaci a lidských právech, podíváme se mezi alkoholičky, na sociální exekuce novorozeňat a uděláme si test inteligence. Motto dnešního článku zní: Na svůj mozek se nemůžete spolehnout, vždycky vás obelže...

Blogy: Jiří Dolejš, poslanec za KSČM, se v článku "Bič na zaslánce lidských práv" zamyslel nad bojem nové vlády s rasismem a jinými formami diskriminace. Článek zde. Jiří Paroubek zase varuje nad postupnou fašizací naši souasné politické scény, Hnědne česká pravice, ptá se. Blogger idnesu Karel Kýr se zase podělil se svými sveráznými a občas i vtipnými aforismy. Zajímavé testy inteligence zase přichystala zdejší bloggerka "smajlík", má u mne malou, naprosto bezvýznamnou pochvalu. Na ropnou havárii v Mexickém zálivu zblízka se podíval blogger idnesu Vít Kučík, ukázal, co jsou fakta a co histérie. Ladislav Vinš, také blogger z idnesu, zase varuje před sociálními exekucemi novorozeňat..

Zprávy: Miliardář Buffet inspiruje své kolegy boháče, aby minimálně padesát procent svého majetku věnovali charitě. Jak nevypadá křesťanské odpuštěn v praxi předvedl dav v Hamburku, který chtěl zlinčovat sexuálního vraha propuštěného po třiceti letech z vězení. V Iránu by se zase, což platí nejen pro celý islámský svět, měli zamyslet nad větou Ježíše Krista: Kdo je bez hříchu, ať první háže kamenem.  Tamní fanatický islámistický režim totiž má v úmyslu popravit ženu přistiženou při cizoložství. Nad barbarským trestem ukamenování kvůli pohoršení světa upustili, ženu však pravděpodobně čeká oprátka. Tamní televize napojená na tajné služby zase odvysílala "svobodnou" rozhovor s tou ženou, která se za svůj čin přiznává. Podobnost s našimi padesáty lety, kdy se odsouzení veřejně káli a  pro sebe žádali trest smrti, čistě náhodná. Článek například zde. Na floridě byli zavražděni pouliční kazatelé, link zde: http://cs.christiantoday.com/article/vrazda-poulicnich-kazatelu-na-floride-je-velmi-alarmujici-rekl-predstavitel-international-christian-concern/16448.htm. Čest mučedníkům za víru!

Pár zajímavých článku z archívu našeho celosborového časopisu Brána: Deset let starý článeček o sboru CB Havířov jsem našel zde. Na tomto linku se zase tehdejší předseda rady CB a  Ekumenické rady církvi Pavel Černý staví odmítavě k náboženskému synkretismu, k smíchávání náboženství dohromady. Co s islámem, křestané, ptá se Zdeněk Vojtíšek. David Kašpar nám zase ukazuje, jak se na Ježíše dívá Korán.  Zajímavé je také svědectví Petera Kallinga z CB Prešo, jak mu Bůh přidal čtyri roky života.  A zde zase jsem našel několik pravidel pro každodenní život křesťana od Jana Amose Komenského, snad se nebude zlobit, když ho tu ocituji:

1. Ačkoliv zde na zemi není možné dosáhnouti dokonalosti, toužiti po ní je povinnost/člověka. Bůh, jenž hledí k srdcí, přijímá vůli za skutek. Pakli ji ani v skutcích ani v mysli nemáš, bude tě souditi tak, jak tě vidí.
 
2. Pokoru měj za základ všeho a věz pří tom, že nic nedovedeš, nedá-li toho Bůh, a byť bys i dovedl, že ti to k pýše a zatracení poslouží, nezadržť-li tě Bůh. Proto hned z počátku se Boha boj a s bázní a s třesením všecko konej.
 
3. Své duše, kterou tak draze Kristus koupil, haj v její svobodě, aby neupadla do otroctví ďáblů. Neboť jest nad svět dražší.

Publicistika: Web idnes navštívil protialkoholickou léčebnu pro ženy, kliniku U apolináře. Link na zajímavou reportáž přikládám zde. Dovolte mi také část článku ocitovat zde:

Alkohol je pacientovi zpočátku příjemný. Tělo se mu ale přizpůsobí a k dosažení žádoucího účinku je třeba zvyšovat dávky. Množství nutné pro jeho navození se stane dávkou vyvolávající opilost a selhávání. Po vystřízlivění se objeví odvykací příznaky, takže je třeba pít dál k jejich utlumení. A člověk je v začarovaném kruhu. Alkoholismus je ke všemu dědičný. Faktem ale je, že ne fatálně a dá se s tím něco dělat. Řešením je kázeň v životním stylu.

"Tenhle program a nové návyky vám zachrání život. Na mozek se nemůžete spolehnout, vždycky vás obelže," upozorňuje Heller alkoholičky.

 Nechť Vám Bůh požehná dnešní den!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře