XLIV: Legenda pokračuje...

29. leden 2010 | 08.16 |

XLIV: Zeptej se přímo Boha, Václave...

dnes | 08.10 | rubrika: V Bázni Boží

               Tittle     Předchozí díl    Příští díl

Splašený kůň se uklidňuje až zde.

Václav nechápe, co to do něj vjelo. Jindy poslušný hřebec. Kněžic okolní krajinu nezná, nikdy zde nebyl. Nedokáže ani říci, jak dlouho neměl splašené zvíře pod kontrolou. Hodinu, dvě tři? Rychlost, kterou ryzák utíkal, zažil také poprvé.

Navíc. Co mohlo koně tak vyděsit? V jednu chvíli pokojně klusal s desítkami dalšími v průvodu krále Jindřicha, v okamžiku druhém, jako by do něj někdo práskl bičem.

XLIII: Radslav to již déle nevydrží...

dnes | 08.07 | rubrika: V Bázni Boží

Tittle     Předchozí díl    Příští díl

Kníže Radslav to již déle nevydrží.
Když už se zdá, že démon slábne a opouští ho, neboť se již skoro rok téměř neozývá, jen občas zašeptá jméno kněžny Drahomíry, teď však udeří novou silou. Křičí, hlasitěji, než kdy jindy. Nelze ho umlčet, nelze před ním uprchnout. Křičí a vydává povely.
"Vezmi vojsko! Teď je ta pravá chvíle, udeř na Libušín, zaútoč na Prahu. Teď! Zaútoč, znič, zabij, neslyšíš? Teď

XLII: Buď sbohem kníže Vratislave...

dnes | 08.03 | rubrika: V Bázni Boží

Tittle     Předchozí díl    Příští díl

Existuje mnoho věcí, které přicházejí znenadání. V jednom okamžiku vládne pohoda, mír a poklid, v okamžiku druhém je tato harmónie zničena živlem, který převráti situaci úplně vzhůru nohama.
Zanedlouho se vladař střetne s jednou z nich. V tváří tvář, v souboji, který čeká na každého člověka. V souboji, před kterým nelze utéci. V této chvíli se odhazuje přetvářka, zůstává pravda. Pravda holá, neutajitelná. Jak jsi prožil svůj život, náš milý panovníku? Zahodil jsi ho, ve stovkách zbytečných chvil, anebo jsi ho naplnil obsahem?
Ano Vratislave, musíš odejít. Smrt otevírá svou náruč. Musíš udělat ten poslední krok. Nemáš jinou možnost. Chtěl bys žít dál? Dovršil jsi 33 let, je to malo, nebo hodně?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře