Bůh zatřásl Kristovou církví, všimla si toho ona?

16. březen 2011 | 08.51 |

Před několika týdny postihlo Nový Zéland silné zemětřesení. Název města, které leží nejblíže epicentra a bylo postiženo nejvíce, mnou otřáslo. To město se jmenuje: Christchurch. Kristova církev.

Vážení bratři, milé sestry, přátele, čtenáři, osobně nevěřím tomu, že se tak stalo "náhodou." Země patří Hospodinu, jenom On má moc s ní zatřesat. Jedině On, případně duchovní moc, které On svěří tu moc, či povolení. Bůh zatřásl Kristovou církví. Otázka však zní, všimla si ona toho?

Nebudete-li činit pokání, všichni stejně zahynete, řekl Ježíš Kristus u podobné příležitosti. A dnes Bůh otřásl městem se jménem Christchurch. Umírali tam lidé. Ztraceli střechu pod hlavou, domovy, kde se do teď cítili v bezpečí, doma, v klidu. Byli snad větší hříšníci než křesťané na jiných místech planetě? Ne. Já osobně zde vidím obrovský Boží pokyn k pokání. Bůh hovořil, ale Jeho Lid Ho ignoroval. A tak dnes své poselství dostal do hlavních zpráv všech světových agentur. Avšak jaká je reakce Jeho Nevěsty? Je ona otřesena? Usvědčena? Zahanbena? Kdepak, nevšiml jsem si toho, že by světoví (nebo i třeba čeští) vůdci křesťanských církví volali po pokání. Nějak si to křes´tané neberou osobně. A když, tak obviňují "ti druhé." Protestanté katolíky, katolíci protestanty. Co křesťan, to muzikant (nebo - li já nic, to ten druhý, ten druhý je špatný...)

Dnes Bůh třese vědou. Jedním z největších výkonů lidské šikovnosti, moudrosti, rozumnosti, lidského umu. I dnes Bůh říká: To vše je Mé požehnání, to vše je Můj dar, Má milost, jaktože Mne za tím nevidíte? Kde je vděčnost patřící Hospodinu? Ukradnul si ji člověk. Ale jak je na tom křesťanská církev? Vždyž u ní počíná Boží Soud?

Napadá mne říkanka: Psi štěkají, ale karavana jde dále. Zde však, odpusťte mi ten výraz, je "psem" Hospodin a karavanou Jeho - Kristova - Církev. Ta však jde dále, jako by se nic nedělo. Bůh třese zemí, církev se nezastavuje a jde dále. Bůh zničil Kristovu církev, zničil budovy sebeuspokojení, sebebezpečí, sebedomova, ale ta jde dále. Neměla by však Kristova církev viset Kristu na Rtech?

Nebudeme-li činit pokání, všichni úplně stejně zahyneme... (Lukáš 13,3a5)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře