O končícím týdnu...

9. květen 2010 | 18.28 |

Dneškem, nedělí, končí další týden našich životů. Pojďme si společně připomenout, co přinesl a co odnesl...

===

Dnešek, neděle 9.5., byl vyhlášen az den modliteb za parlementní volby, které proběhnou v tomto týdnu. Na mnoha místech si křesťané připoměli svou zodpovědnost za vývoj našeho státu. Která netkví ani tak v účasti ve volbách, tam náš hlas jako jeden z několika miliónů nemá velký význam, jako v modlitbách za tuto zem. Neboť i když dějiny naší země těžko nasměrujeme ve volbách, tak máme "mocného příbuzného", Otce v Nebesích, který vše drží ve Svých Pevných Rukou.

Jedna z akcí proběhla i v Praze. Zprávu o ní si můžete přečíst zde: http://cs.christiantoday.com/article/v-praze-bude-v-nedeli-mezidenominacni-modlitebni-shromazdeni-za-parlamentni-volby/16822.htm

===

K volbám se vyjádřil i emeritní arcibiskup pražský, kardinál Miloslav Vlk. Ten prohlásil, že morální povinností každého křesťana je přijít k volbám a odevzdat svůj hlas. Zpráva o tom vyšla například zde. Já s tímto prohlášením až tak moc nesouhlasím. Osobně si myslím, že křesťanovi by mělo být v podstatě jedno, kdo mu vládne, jestli modrý, růžový, jestli čech, rus, němec či muslim. Neboť ona skála, na které máme stavět, není naše vlast, či naše vládní zřízení, demokratické, jako jen a pouze Hospodin. Tím nechci říci, že by křesťan nešel volit, sám pravděpodobně půjdu, jenom bychom to neměli brát až tak vážně. Morální povinností křesťana spíše vidím v modlitbách za tento kraj, za tuto zem, za tento národ, za naše bližní. Témto způsobem může ovlivnit více, než u volební urny. Neboť modlitbou odevzdáváme Svůj Hlas Mocnému Králi. Nejlepšímu ekonomovi, osobnosti s Nejhlubší Láskou k bližnímu.  

Prezident Václav Klau odsoudil násilí na mítincích. Letošní kampaň se vede ve velmi ostrém rysu. Byť se všechna odpovědnost hází na soc. dem., osobně s tímto názorem nesouhlasím.  Například se zneužívá vzhled pana Paroubka jako zbraň proti němu. Záměrně se zneužívají fotografie, ve kterých se netváří zrovna vesele, aby vyvolávali nevativní nálady proti němu. Také ODS již vyměnila heslo "řešení místo strašení" pragmatičtějším "strašení místo řešení."

Na volebním mítingu byl inzultován i lídr jihomoravské kandidátky, pan Bohuslav Sobotka. Ukázalo se, že se nejedná primárně o důsledek negativních  kampaní, jako o vyřizování si osobních účtů.  Pan Sobotka již byl propuštěn do domácího ošetřování, vydal tiskové prohlášení, které můžete najít třeba zde. Přeji brzké uzdravení..

===

Když jsme u toho zdraví, blogger Břetislav Olšer ve svém článku popsal svůj boj s mrtvicí. Článek najdete zde: http://olser.blog.idnes.cz/c/135722/Zadne-klise-blog-iDnes-me-zkratka-znovu-postavil-na-nohy.html.

Také bych rád upozornil na blog Vlastimila Šantrocha: http://santroch.blog.idnes.cz/. Zde vycházejí články nazvané "Vzpomínáčky." Pan Šantroch se každý den ohlídá za významnými historickými výročími. Vřele doporučuji.

Stejně jako články bloggera Lubomíra Šuly. V prvním svém článku, který bych rád doporučil, se jmenuje "O vlastenectví, pseudovlastenectví a vlastenecké psychopatii", a v druhém článku se zamýšlí nad otázkou, jestli za války měli spojenci vybombardovat Osvětim.

Tak tolik pro dnešek. Pěkný nový týden!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře