O statečném plavci...

11. říjen 2010 | 20.29 |

Byl jednou jeden plavec, milionář, kterého uprostřed jezera zastihla bouře, jenž ho smetla ze člunu. A jak se tak topí uprostřed vod, v duchu zvolá: "Pane Bože, jestli mne zachráníš, dám milión na charitu..."

Po nějaké době se bouře nad jezerem utišuje, zůstávají jenom nějaké ty vlny. I náš plavec se uklidňuje, chytá druhý dech. Vidí, že od břehu přeci jenom není tak daleko a vydá se bojovat s živlem. A jak se tak dostává asi do půlky vzdálenosti, říká si: "No, milión, za to by byl pěkný byt pro mého prvotozeného syna.Jestli se od tuď, Bože, dostanu, dám půl miliónu na charitu."

A tak plave dále. Kope nohama, máchá rukama. A hle, už se dostává na třičtvrtiny cesty. A tak, náš bohatec přemýšlí dále: "Víš Bože, pět set tisíc, za to by bylo pěkné autíčko pro mou druhorozenou dceru. Nebude stačit třeba dvacet pět tisíc korun?"

A opět uběhne nějaká ta chvíle a náš sportovec se konečně vyškrábe na břeh. Lehne si na záda a chvilku si odpočívá, hluboce oddechuje. A pak vstane a říká si: "Hmm, dvacet pět tisíc, za to by byl nádherný prsten pro mou milenku. A co, stejně jsem se na břeh dostal sám, nikomu nic nedlužím!!!"

Abych pravdu řekl, nevím, jestli ten příběh jsem někde zaslechnul, anebo jsem ho přijel od Pána přímo. Mějte požehnaný čas!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: O statečném plavci... křesťan 12. 10. 2010 - 11:07
RE: O statečném plavci... filip 15. 10. 2010 - 17:49