Pan Špidla, BP, bratři Mašínové, blesk, kurzy Alfa

6. červenec 2010 | 11.14 |

Vážený čtenáři,

netradičně v netradiční úterý bychom se společně mohli ohlédnout zpět za předchozími týdny. Dnes si připomeneme bratry Mašíny, pochválíme pana Špidlu, severomoravskou policii, zamyslíme se nad poslestvím z nebes, ohlédneme se za zajímavými blogy, prožijeme mši pod širým nebem a tak dále. Držme si klobouky, vyrážíme...

===

Ve středu, 30.6., jsem v jednom článku (Sbohem Jarobeáme, sbohem muži Boží!) napsal toto:

Nechť Vám Pán požehná poslední den školního roku 2009 a 2010. I dnenším dnem se, vážení čtenář, vydáváme na cestu. Na cestu ze školního roku do prázdnin. Přátelé, vydáváme se smíření s Bohem? Anebo oslepeni, ohlušeni, umčeni a znecitlivěni satanem? Udělejme si malou inventůru naší duše. Dříve, než na cestě potkáme zrovna toho našeho lva!

Kde setkání se lvem je obrazem nenadálého neštěstí. V té chvíli jsem ještě netušil, jak aktuální tato slova jsou. Poslední víkend, první prázdninový, byl na nehody jeden z nejtragičtějších za poslední roky. Policejní statistiky jsou mrtvá čísla, za němi se však skrývají lidské osudy, nejenom řidičů a účastníků nehod, ale i celých rodin. Co k tomu dodat?

Slovy apoštola Pavla: ...na místě Kristově vás prosíme: dejte se smířit s Bohem! 1Kor 5, 20

===

V Mexickém zálivu se do moře obrovskou rychlostí tlačí tuny ropy. Odpovědná firma BP bezradně přešlapuje na místě, čímž se, společně s administrativou Baracka Obamy, stala centrem mezinárodní kritiky. Ukazuje se, jaky velky neuvěřitelný šlendrián vedl k tomuto největšímu ekologickému neštěestí v dějinách. Firmě BP hrozí aktuálně krach, čímž může ohrozit například i penzijní fondy v mnoha státech, kteří investice do BP považovaly za zcela bezpečné. 

Kritika se však nevede pouze ve věcném duchu, ale i satiricky. Novinky.cz upozornily na jedno video uveřejněné (tuším) na youtube. Celý článek zde: http://www.novinky.cz/koktejl/204158-parodie-ekologicke-havarie-bp-oslovila-uz-miliony-lidi-kteri-korporaci-odsuzuji.html

===

Ještě jednou Novinky.cz. Blesk v americkém Ohiu zničil sochu Krista. Zůstala jenom kovová konstrukční kostra. Američané se obávají zlého znamení. Článek zde:  http://www.novinky.cz/koktejl/203456-blesk-seskvaril-obri-sochu-jezise-americane-se-boji-zleho-znameni.

html

 Osobně si také nemyslím, že by byl tento zásah blesku náhodný. Vidím za ním Boží Vzkaz napsaný Jeho Mocnou Rukou. Co američanům, západním státům nebo celému světu chce říci? Uvidíme. To si musí každý sesumírovat sám. Ale rozhodně bych doporučoval  setrvat aspoň pár minut v pokání a vyznávání vin...

===

 Pan Kalousek se stal centrem kritiky pro údajné pokrytectví ve smyslu: Káže vodu, pije víno. Na jedné straně straší voliče obrovskýmii dluhy, na druhé straně podporuje tendry, které tento dluh přetěžují. Celý článek zde: http://ekonom.ihned.cz/c1-43725460-kalousek-kritizuje-statni-dluh-elektronicke-vinety-za-miliardy-vsak-tise-podporuje

===

Pochvala poděkování patří severomoravským policistům. Na území města Havířova se v poslední době staly dva závažné trestné činy. Jednoho mladíka gang násilníků táhl lanem za autem po asfaltové cestě a v kufry zapáleného auta se našla zavražděná žena. Oba případy policie v krátkém čase odhalila a rozlouskla. Doufám a věřím tomu, že v tom případě nešly pouze po malých rybkách k ukojení veřejnosti. Jeden ze článků na toto téma například zde: http://www.novinky.cz/krimi/203290-policie-objasnila-havirovskou-vrazdu-zenu-v-kufru-mel-zapalit-exmanzel.html.

===

Zajímavou akci uspořádal děkanát katolické církve ve Valašských kloboucích: Outdoorovou mši pod širým nebem (nejenom) pro mládež. Uživatelka misa2612 píše:

"K Ježíši se přibližme, ruce zvedněme a chvalme ho... " se ozývalo 2.července u křížku nad Návojnou, kdy mladí děkovali Pánu za celý školní a akademický rok a prosili o požehnání na celé prázdniny... mši sv. při západu Slunce sloužil o.Karel Matlok z Brumova... a poté následoval samozřejmě táboráček :o) takže díky vše, kdo přišli =)

Fotoreportáž z této akce můžete nalézt zde: http://www.signaly.cz/fotkyAlbum.php?albumId=40060

===

Publikace kritická ke kurzům Alfa (oblíbená ekumenická evangelizační metoda poslední doby) od Aleše France vyšla na portálu granosalis.cz. Ještě jsem ji osobně neměl čas prostudovat, ale samotné jméno autora (například také webu http://www.apologet.cz/) slibuje zajímavé, kritické i hluboké čtení. Publikace lze najít na tomto linku: http://notabene.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2054&mode=nested&order=0&thold=0 

===

Co nového na českých blozích?

K bloggerům se přidal bývalý premiér a eurokomisař pan Vladimír Špidla. A hned svým prvním textem, zamýšlejícím se nad reformou penzijního systému, mne velice zaujal. Jeho článek si lze přečíst tady: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vladimir-spidla.php?itemid=10225.

Dva zajímavé články napsat pan Břetislav Olšer. Jeden se zabývá aktuálním děním v Izraeli, druhý kritizuje bratry Mašíny za jejich hrdost nad vražednou akcí z padesátých let. Pan Šula se zase zamyslel nad otázkou lidskosti dnešní společnosti. A kazatel CASD Vlastík Fürst zase sepsal poděkování dobrovolným hasičům. A nakonec Jiří Pehe se zamyslel nad poselstvím výsledků aktuálních voleb do naši poslanecké sněmovny.

===

Požehnaný den Vám přeje Vašek M.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře