Otevřený dopis panu prezidentovi České republiky..

24. říjen 2017 | 16.19 |
› 

 Vážený pane prezidente,

dovolte mi prosím apelovat na Váš zdravý rozum.
Vyzývám Vás, abyste nejmenoval pana Andreje Babiše českým premiérem. Politik, který je v důvodném podezření ze zpronevěry veřejných financí nemá na takovím místě co dělat. Politik, který je důvodně podezřelý ze zpronevěry peněz z EU nás přece nesmí například zastupovat na summitech EU. Copak jsme banánová republika?
To by bylo jako nechat muže policii obviněného ze sexuálního útoku na dítě ředitelovat mateřskou školu, nebo jako nechat pilotovat letadlo muže, který je důvodně podezřelý z přípravy teroristického útoku alá 11. září. Sedl by jste do letadla, který by pilotoval takovýto muž? Svěřil by jste své dítě mateřské škole, který by řediteloval  muž podezřelý z násilné pedofilného činu?
To je ten samý případ! Chystáte se udělat kozla zahradíkem. Odkaz na výsledek voleb neobstojí, neboť ano má jistě dost jiných mužů, kteří mohou tento náročný úkol zvládnout - napadá mě třeba pan Pilný, pan Stropnický a jistě i několik dalších.
Nechť se pan Babiš očistí u nezávislého soudu. Nebo ani Vy už soudům nedůvěřujete? Tu nejde, stejně jako u pilota letadla nebo u ředitele mateřské školy o presumci neviny. Dokud pan Babiš zůstává v politice, pak on sám své kauzy politizuje. 
Tu jde o právní stát.  Premiér, potažmo vláda, má soustu nástrojů, jak tipnou tipec neposlušným policistům a státním zástupcům. Tleskal jsem Vám, když jste po pádu Nečasov kabinetu odmítl jmenovat paní Němcovou. Bylo to správné rozhodnutí, které umožnilo vyšetřil kauzy paní Nečasové a Nagyové a víte stejně dobře jako já, že tu nejde pouze o kabelky, ale také o zneužití tajných služeb.
V těchto dnech však hodláte učinit krok, jehož důsledky se dají přirovnat k teroristickému útoku na právní stát, na důvěry v soudní insituci a orgány činné v trestním řízení. Jste připraven rozebrat Českou republiky důkladněji, než mohou islamští teroristé.
S pozdravem...
Václav Müller, Havířov
PS: Tento dopis považujte za otevřený, zveřejním jej na svých blozích...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář