Proč nevolím Tomia Okamuru

8. říjen 2017 | 09.56 |
› 

 Osobně jsem Tomia Okamuru podpořil před minulými prezidentskými volbami, ze kterých byl vyřazen, podle mého názoru nelegitimně. Kdyby tomio kandidoval, tak, věřím tomu, by se prezidentem nestal pan Zeman, který by se nedostal do druhého kola, ale spíše pan Dientsbier. Dnes jsme však v jiné situaci. Zde chci shrnout hlavní důvody, proč je pro mne osobně volit pana Okamuru nepřijatelně:

1) Pan Okamura spolupracuje, doufám že nevědomně, s islámskými teroristy na jejich cílech. Svým voláním po zákazu islámu jako takového sjednocuje všechny muslimy k odporu proti Západní civilizaci. Nepřítel se má rozdělovat a ne sjednocovat. Pan Okamura dělá za islamisty jejich práci a propaguje je mezi muslimy. A to je nebezpečné. Jestliže pan Okamura tvrdí, že muslimové páchají teroristické útoky, pak si musí uvědomit také to, že díky mnohým odvážným "umírněným" muslimům, kteří spoluracují s tajnými službami, se daří mnohé teroristické útoky odvracet. Je docela možné, že umírnění muslimové zachránili více životů než kolik zabili muslimové islamičtiští

Neplatí rovnice  Mohamed = Hitler. Z čistě historického hlediska je Mohamed kladnou postavou arabských dějin. Dokázal sjednotit araby a jeho učení znamenal pokrok v sociální i kulturní oblasti, jednalo se i o progress v oblasti lidských práv. Islámské státy byly ve starověku a středověku nábožensky tolerantnější než "křesťanské" západní země. Je historickým faktem, že například židé prchali z katolického španělska pod nadvládu muslimů. Jedním z faktorů pádu Konstantipole v roce 1452 do tureckých rukou byla skutečnost, že mnozí řečtí křesťané pokládali turecké muslimy za menší hrozbu než své katolické "bratry". To, že dnes jsou muslimské země vnímáne naopak jako netolerantní, není ani tak chybou Mohameda jako takového, ale toho, že islámský svět ustrnul ve svém vývoji, na rozdíl od Západních zemí, které naopak zaznamenaly vývor strmý. 

Mohamed byl pravda hlavně válečník. Svou tvrdostí vůči nepřátel nijak nevybočoval své doby, snese porovnání i s "naším" Janem Žižkou. Také dětské sňatky byly ve starověku a středověku běžnou záležitostí. "Náš" Karel IV si například v přibližně 40 letech vzal třináctiletou dívku a Václav II ve třiceti dívku jedenáctiletou, přesto jsou oba dva právem považováni za velikány našich dějin, Karel IV vyhrál anketu o Největšího čecha.  Naproti tomu Hitler znamenal krok vzad někam do středověku. Standarty Hitlerovi tolerance byly daleko ale daleko nižší než základní standarty okoních států (Velké británie, Francie, Československa). Z hitlerova německa lidé utíkali a ne naopak. 

2) Nebezpečné jsou i Okamurovi představi o odvolatelnosti politiků a jiných veřejných činitelů referendem. To, že je nějaký politik nepopulární,neznamená, že je politikem špatným. Právě možná i naopak.  Pochybuji, že by například sám pan Okamura takovéto referendum přežil. Politici musí mít odvahu konat i nepopulární věci.  A naopak, politik, který se davu jen a pouze podbízí v touze být znovu zvolen je politikem špatným. Politiky a veřejné činitele by neměl "odvolávat lid", dav, ale spíše nezávislá autorita - soud. Nejvyšší správní nebo ústavní. Proto je mi bližší například návrh KSČM z minulého volebního období.

3) Za hru s ohněm považuji i "zvyk" pana Okamury nazývat skupinu lidí jako "parazity." Toto je známým trikem propagandy, prvním krokem, který vede ke genocidě skupin obyvatel. Tak nás učí zkušenosti z nacistického německa (židé jako švábi), tak i z Rwandy. Doporučuji ke shlédnutí film "Hotel Rwanda," kde rádio denodenně nazávalo tutsie a umírněné hutuy za "blechy, vši apod." Už dnes jsou známé situace, kdy parta mladíků jen tak z nudy brutálním způsobem zabije například bezdomovce, neboť v něm nevidí člověka. Tento trend je ve společnosti patrný a pan Okamura ho přiživuje. Záměrně si hraje s ohněm, kdo ví, jestli nechce vyvolat požár.  

Proč tedy nevolím pana Okamuru?

1) Protože spolupracuje s islámskými teroristy na jejich cílech

2) Protože se podbízí davu a chce mu svěřit pravomoce, které jsou v rukách davu nebezpečné.

3) Protože si hraje se sociálním ohněm, který může způsobit velký požár

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář