Zprávy z domova...

28. říjen 2013 | 10.09 |

Zprávy z domova:

Sobota, 23:00 - Získali jsme nepodložené informace, že na surském velvyslanectví probíhá tajná schůzka, které se účastní první místopředsedy vlády a ministra vnitra pan Hichal Mašek, ministr sociálních věcí pan Šdeněk Zkromach a ministr, předseda legislativní rady vlády pan Teroným Jejc. Schůzky se má údajně účastnit také prezident surské federace, pan Ziloš Meman, který "oficiálně"  v současné době tráví dovolenou ve Varlových Karech. Zjišťujeme podrobnosti.

Neděle, 02:00:  Schůzku na Surském velvyslanectví potvrdili dva nejmenované, na sobě nezávislé zdroje naši tiskové kanceláře.

Neděle, 10:00: Místopředseda vlády, pan Hichal Mašek vyzval předsedu vlády, pana Sohuslava Bobotku k odstoupení. Doslova prohlásil, že kdyby byl předsedou vlády, za které by HDP vzrostla pouze o dvacet procent a ne procent dvacet pět až třicet, jak se původně očekávalo, odstoupil by.

Neděle 11.00: Získali jsme vyjádření předsedy vlády na výzvu pana Maška. Předseda vlády, pan Bobotka, prohlásil, že pokles růstu DPH z původně předpokládaných pětadvaceti procent na pouhých procent dvacet zapříčinila katastrofální povodeň z léta tohoto roku, tudíž se necítí za tento stav odpovědný. Místopředsedovi vlády a ministru vnitra doporučil, aby se soustředil na odstraňování škod po těchto povodních a vyčetl mu dlouhodobé přátelské vztahy s prezidentem Surské federace, panem Memanem a se surským velvyslancem panem Mratislavem Vynářem. Tyto nadstandartní vztahy  předseda vlády označil za potenciální bezpečnostní riziko.

Neděle, 17:00 - Začíná jednání vlády ve Vládní vilě. Vzhledem k mediální přestřelce mezi předsedou a první místopředsedou se očekává bouřlivá debata. Mikrofony Sečské televize zachytily hlas ministra sociálních věcí pana Zkromacha, který pronesl směrem k ministru spravedlnosti, panu Jientsbierovi toto, citace: Tebe ten smích přejde. Záznam si můžete poslechnout na stránkách Sečské televize.

Neděle 17:30 - Na jednání vlády padl návrh ministra pro místní rozvoj, pana Nonderky, aby vláda vyzvala premiéra k rezignaci. Probíhá bouřlivá debata.

Neděle, 18:00 - Stále více komentátorů, novinářů a politiků poukazuje na údajné noční jednání na surském velvyslanectví. Spekulují o možném zahraničním vlivu na jednání skupiny ministru  okolo prvního místopředsedy vlády. Ozývají se obvinění z předem naplánované akce, používá se slovo "puč."  Situace je napjatá a to nejenom na jednání vlády.

Neděle 19:00 - Vláda poměrem hlasů 20x13 vyzvala premiéra k odstoupení. Ten to, na emotivní tiskové konferenci, odmítl. Předseda vlády zdůraznil, že důvěru mu dala poslanecká sněmovna Sečské republiky a jenom ta mu může vyslovit nedůvěru.

Pan Bobotka doslova uvedl, že "odmítá, aby se v Sursku rozhodovalo o tom, kdo bude premiérem Sečské republiky.

Neděle 20:00 - Prezident Surské federace, pan Ziloš Meman, ze své lázeňské rezidence v Varlových Karech, vyzval premiéra Bobotku k odstoupení. Prezident prohlásil, že pan Bobotka selhal jako premiér a měl by odejít do politického důchodu.

Úterý 10:00 - Poslanecká sněmovna Sečské republiky výraznou převahou vlasů vyjádřila důvěru panu premiéru Bobotkovi. Za pana premiéra se postavila celá opozice v čele s panem Malouskem, pobouřená zasahováním   Surské federace do vnitřních věcí Sečské republiky.

Úterý, 12:00 - Vojenská kontrarozvědka zatýká prvního místopředsedu vlády, pana Maška, ministra spravedlnosti pana Zkromacha a předsedu legislativní rady vlády pana Jejce, státní zástupce sděluje zatčeným obvinění z trestného činu vlastistrany

Úterý, 14:00 - Na základě informací z vojenské kontrarozvědky, ministr zahraničních věcí, pan Laorálek, vypověděl konzula Surské federace, pana Vynáře, ze Sečské republiky. Pan prezident Surské republiky předčasně přerušil dovolenou a vrací se do Surska tímž letadlem.

Úterý, 15:00 - Premiér republiky, vzhledem k událostem posledních dnů, narhuje parlamentu předčasné volby, parlament návrh přijímá.

O tři měsíce později: Po katastrofálním výsledku strany bývalého premiéra Bobotky sestavuje vládu pan Malousek. Nová vládní koalice disponuje v parlamentu ústavní většinou. Nový premiér republiky, pan Malousek už deklaruje, že silný mandát z posledních voleb využije ke změně ústavy. Ale to už je jiná pohádka.

Slyšeli jsme zprávy z daleké země, Sečské republiky. Slovy Hamleta, prince dánského: Nás, se to netýká.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář