Křesťané v Kocourkově a pan Cyril Rezek

10. říjen 2013 | 18.17 |
› 

Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami, stálo město jménem Kocourkov. A v tom městě, od nepaměti v útulné modlitebně, se scházel sbor křesťanů, hluboce věřících lidí. A protože to byli lidé zapálení, laskaví, s citem pro druhé, dokázali evangelium podat srozumitelně a v moci Ducha Svatého, jejich sboreček neustále rostl a rostl, až zjistili, že se do své staré modlitebny, zděděné po předcích nevejdou.

No, jo, a co teď?

"Postavme novou modlitebnu", zněl první návrh...

"Ale z čeho ji budeme financovat?"

"Už to mám, zajděme za panem Cyrilem Rezkem a požádejme ho o půjčku..."

Návrh byl s nadšením přijat. Inu, pan Cyril Rezek, známý sponzor charitativních akcí, byl nejbohatší muž z města. Vlastnil mnoho výdělečných podniků. Například hostinec pojmenovaný "Neodpuštění," pak casino s názvem "Spočítej si svou křivdu," a také právní poradnu: "Každému, co jeho jest."

Pan Cyril s radostí souhlasil s tím, že bude stavbu financovat. Dohodli se na velmi vysoké půjčce a na splátkovém kalendáři na několik let dopředu. A vskutku, dílo se dařilo. Po mnoha měsících práce vyrostla nová, víceučelová stavba v modernistickém duchu, obsahovala, kromě vlastní modlitebny, také tělocvičnu, bazén, dokonce kino, místnosti pro volnočasové aktivity dětí a mládeže, nebo například sociální obchod pro nejchudší spojený s kavárnou a jídelnou. Jednalo se tedy o společensky prospěšný dům otevřený všem občanům ctihodného města Kocourkova.

To byla sláva, když se modlitebna otevírala. Pásku přestřihával sám pan starosta společně s panem Cyrilem Rezkem. Nad vchodem byla umístěna pamětní deska s poděkováním panu Cyrilu Rezkovi, protože bez jeho pomoci by projekt nebylo možno realizovat.

A život šel dále. Křesťané, v duchu výzvy "nikomu nezůstávejte nic dlužni", poctivě spláceli dojednaný kalendář. Dál se hlásalo Boží Slovo, o potřebě manželské lásky, věrnosti, odpuštění, o Boží MIlosti, která za člověka nese jeho hřích na golgotský kříž. A sbor rostl a rostl a rostl a jestli v Kocourkově nevyhráli volby ti špatní, tak tam roste do dneška...

Pozn: Jakákoliv podobnost s s kterýmkoliv místním sborem kdekoliv na světě je čistě náhodná a neumyslná.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář