Hra: Sestav si svou vládu odborníků...

26. červen 2013 | 15.30 |

Blogeři, blogerky, pojďme si zahrát hru. Před premiérem Rusňokem stojí velký úkol: Sestavit vláudu odborníků. Pojďme mu pomoci a sestavme si "své" vlády obroníků. Zde překládám svůj osobní návrh:

Předseda vlády: Vladimír Špidla (ČSSD) - osobně pokládám pana Špidlu za nejlepšího premiéra od roku 89.

První místopředseda, ministr zahraničí: Lubomír Zaorálek (ČSSD)

Místopředseda pro ekonomiku: Miroslav Kalousek (TOP09) - mysleme si o panu Kalouskovi, co chceme, ale  v současnosti je to politik s největšími praktickými zkušenostmi s řízení ekonomiky. Škoda jeho odbornosti nevyužít. A jestli by měla vláda co nejrychleji připravit rozpočet, tak čím více politiků rozumějící rozpočtu ve vládě, tím lépe.

Místopředsedkyně vládu pro evropské záležitosti, rodinu a lidská práva: Zuzana Roithová (KDU-ČSL)

Místopředseda vlády, ministr pro mimořádné situace: Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) - Toto ministerstvo osobně Rusku velmi závidím. Měla by v dikci hasičský záchranný sbor a mimořádné pravomoce (velení armády, policie, koordinace) při mimořádných situací. Navrhl bych pana Nečase, jehož vláda dobře zvládla povodňovou situaci, leč je osobně zapleten do posledního skandálu.

Místopředseda vlády pro budoucí rozvoj: Tomáš Halík - osobně si myslím, že by bylo dobré mít ve vládě člověka, který by posuzoval zákony z filozoficko - duchovního pohledu

Ministr práce a soc věcí: Jaroslav Zavadil (odbory)

Ministr vnitra: Jindřich Vodička (ODS): Pan Vodička byl v roce 1997 několik dní před pádem Klausovi vlády ministrem vnitra, proslul výrokem, že "zatočí s neonacisty". Tak bych mu dal příležitost. Pan Vodička je evangelikální křesťanem, členem Církve bratrské.

Ministr zdravotnictví: Jozef Kubinyi (ČSSD): Jozef Kubinyi byl krítce ministrem zdravotnictví ve Špidlově vládě. Proslul tím, že těsně před volbami podal trestné oznámení na svoji předchůdkyni, spoulustranici. Čestný chlap.

Ministr školství: Jan Keller

Ministr průmyslu a obchodu: Radim Passer - úspěšný posnikatel, člen církve adventistů sedmého dne

Ministr dopravy: Bohuslav Sobotka (ČSSD) - osobně neznám odborníky z dopravy, pan Sobotka na mne působí jako manažer schopný řídit všechno :-)

Ministr financí: Jiří Paroubek (NS-Lev 21)

Ministr zemědělství: Václav Klaus (ODS? Svobodní?Suvenerita?) - zní to jako vtip, ale myslím to vážně. Zemědělství potřebuje ekonoma, tvrdého diplomata, který z Bruselu vytříská co nejvíce. Václav Klaus, který rozhodně není eurooptimista, má na to ty nejlepší dispozice...

Ministr místního rozvoje: Michal Hašek (ČSSD) - dlouhodobý předseda organizace hejtmanů

Ministr spravedlnosti: Pavel Rychetský (ČSSD)

Ministr obrany: Miloslav Výborný (KDU-ČSL)

Ministr kultury: František Ringo Čech (Zemanovec)

Ministr rozvoje kulturního dědictví a cestovního ruchu: Tomio Okamura - když už se pan Okamura dal do politiky, tak proč jej nevyužít také. Vymyslel bych mu ministerstvo "na tělo", pod které by patřila památková péče a turistický ruch. Ringo Čech by se staral o divadla, televize, filmy, vztah s církvemi.

Ministr pověřený bojem s korupcí: Robert Šlachta - má-li být zajištěno, aby vyšetřování politických skandálů bylo prosto politických nátlaků, možná by bylo dobré, aby vedoucí útvaru pro odhalování organizovanéjo zločinu byl, aspoň dočasně, členem vlády.

Ministr životního prostředí: Miloš Kužvart (ČSSD)

Ministr - předseda legislativní rady: Jeroným Tejc (ČSSD) - předseda poslaneckého klubu ČSSD

Jsem si vědom, že aby tento tým mohl pracovat, musel by každý člen týmu odhodit své osobní ambice a politikaření a plně se oddat službě státu. Ale sníme a ve snu je možné cokoliv. No nebylo by to krásné mít Kalouska, Klause, Paroubka v jednom týmu společně  tvrdě a plně pracující pouze pro zájem republiky?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář