Miloš Zeman se vyslovil pro skryté školné.

9. leden 2013 | 10.53 |

Miloš Zeman se v pořadu České televize (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10483849868-prezidentska-debata/213411033130107/ viz diskuzi od 56 minuty) vyjádřil pro finanční penalizaci (podle kontextu měl asi na mysli velmi tučnou penalizaci) pro tzv. "neúspěšné studenty", pro studenty, kteří musí opakovat zkoušku nebo ročník. Tento návrh osobně považuji za skryté školné.

Proč? už dnes jsou mnohé zkoušky přímo závislé na libovůli zkoušejícího. Často se stane, že když se zkoušející špatně vyspí, tak ať se student třeba přetrhne, tak ho vyrazí. Už dnes jsou mnohé studijní rozvrhy na Vysokých školách na hranici zvládnutelnosti fyzických i psychických styl. Návrh pana Zemana by vytvořil motivaci pro Vysoké školy ještě více vyhazovat studenty od zkoušek a ještě více jim přidávat poviností, aby byli studenti více nuceni si studium prodlužovat či skládat reparáty.Navíc, možnost mastné penalizace za možný neúspěch vytvoří další, zcela zbytečný, psychický tlak na studenta, zvláště z tzv. slabého sociálního prostředí a určitě mu ve zkouškovém moc nepomůže.

Je to pro mne osobně další důvod, proč aktivně nepodporovat tzv. levicového kandidáta Miloše Zemana na post prezidenta republiky ČR.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře