Brutální faul idnesu na pana Okamuru...

21. listopad 2012 | 23.07 |

Zpravodajský web idnes spáchal, fotbalovou terminologii, brutální faul na pana Okamuru. Srovnejme články na dvou lincích:  http://okamura.blog.idnes.cz/c/304478/Zase-tu-beha-strasak-komunismu.html a http://zpravy.idnes.cz/okamura-haji-komunismus-08d-/domaci.aspx?c=A121120_212117_domaci_jj . Idnes.cz zcela vytrhla z kontextu, ani né jednu větu, ale kousek jedné věty, vložil to do kontextu svého a pak toto skandální odhalení dal na titulek.

Ocitujme si pana Okamuru:  Podívejme se do historie. Svým jménem se komunisté v původní podstatě hlásí - ač se to někomu nezdá - k asi nejdemokratičtějšímu systému, který svět poznal, to znamená ke komunismu ve smyslu komun, které například budovali komunardi v revoluční Paříži v 19. století. Komunismus v jejich pojetí spočíval ve svobodném federálním sdružení obecních komun, společenství svobodných a rovnoprávných lidí, kde už tehdy měli hlasovací právo všichni. Komun, v nichž žijí dodnes američtí indiáni, kde společně hospodaří a dělí se skutečně podle potřeb. A to pěkných pár tisíc let bez ohledu na Marxe.

Pan Okamura vůbec nepíše o tom, že komunistická ideologie obecně je ten nejdemokratičtější systém. Za nejdemokratičtější systém považuje systém pařízské komuny a amerických indiánu. A hned také vysvětluje proč: Pro rovné hlasovací právo (mezi řádky - právo volit i odvolávat zvolené zástupce)  a pro svobodný přístup ke zdrojům pro všechny členy komuny. Nic více, nic méně. V článku také velice pan Okamura správně připomíná i zločiny ve jménu jiných ideologií, včetně ideologií USA, o kterých se obecně buď mlčí, nebo se ignorují.

Víte,  smůtná je země, kde nejdemokratičtější stranou politického spektra jsou právě komunisté. To není pozitivní vysvědčení pro ty komunisty, to je propadák pro ty pseudodemokraty.  A my na takovouto zemi kandidujeme. Na zemi, kde se běžně přepisují výsledky voleb "pozitivní a negativní motivací," kde se veřejné služby státní správy privatizují bez zákonné opory (viz skadnál s-karet), kde strany zapomínají na svůj volební program hned druhý den po volbách, kde se vrcholným politikům zázračně daří spekulace s nemovitostmi, kde se na vládě podílí strana, jejíž vrcholný představitel vypracoval manuál, jak odklánět veřejné prostředky do soukromých kapes, když se takováta strana rozpadá přesně podle scénáře předem zveřejněným svým bývalým funkcionářem, kde se za podezřelých okolností drží ve vazbě opoziční poslanec, kde se podezřele zabavují peníze,  které měl advokát připravené pro zaplacení kauce, kde se po půdě poslanecké směnovny procházejí zakuklení ozbrojenci, kde se domokratickým poměrům a zvyklostem vysmívá samotná vláda, takováto zem se nedá označit slůvkem "demokratická." Na zemi, kde zákon zachraňujicí zbytky demokracie, zákon, který umožňuje Ústavnímu soudu odvolat politika, jenž hlasuje proti svému vlastnímu volebnímu programu, za který byl zvolen, kde  takovýto zákon nejsou schopny předložit tzv. "demokratické" strany, ale předkládají jej komunisté.  Smůtná to země, kde komunisté trumfují svými demokratickými návrhy zákonů samotné demokraty. A nechť mi takováto vláda, takovýto politici, kteří schvalují tento styl vládnutí, neříkejí, která strana je demokratická a která ne.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.67 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář