Demagogovo prohlášení k demagogickému prohlášení..

10. srpen 2012 | 23.40 |

Tak nám naši církevní představitelé vydali prohlášení proti billboardové kampani, lze si ho přečíst zde.

Osobně považuji toto prohlášení za, jak to jen říci, nešťastné. Osobně si totiž nemyslím, že by církevní restituce byly nekritizovatelným "Zlatým teletem," nemyslím si ani, že na přijetí či odmítnutí tohoto návrhu stojí a padá naše polistopadová demokracie. Církevní představitelé na jedné straně podsouvají ČSSD fašizující a komunizující tendence, na druhou stranu právě odmítání diskuze a možnosti kritizování je právě známkou těch diktatur, které kritizující tak vehementně vidí na kritizovaných.Jistě - billboardy podávájí zjednodušující obrázek, ale podávat zjednodušující obrázky je samou podstatou billboardu - nelze billboardem předat sdělení, aniž by se zjednodušilo na zjednodušené minimum.

Dále kritizující zkritizovali kritizovanými předložený kritický oponentní alternativní návrh ke kritizovanému návrhu zákona na kritizované a kritizovatelné církevní restituce. Nemíním zde hodnotit, který návrh je lepší. Na druhou stranu však kritizující naznačují možnost vytunelování fondu, jehož vznik navrhují kritizovaní. Avšak takovýto fond, v jehož vedení by měli převahu církve, by mohly vytunelovat pouze církve samotné.  Případně by mohly být vytunelované tehdy, jestliže by selhaly kontrolní mechanismy - samotných církví. Jestliže by tedy církve nedovedly ohlídat ani majetek v tomto "protiprávním" fondu, kdo by jim svěřil to, co jim právem náleží?

Osobně jsem přesvědčen, že bychom měli být ČSSD  vděční za ty billboardy: Nastavují nám totiž zrcadlo ukazující, jak nás vidí značná část naší společnosti. Nezlobme se na zrcadlo, máme-li sami křivý nos. Spíše, než hledat chybu u druhých, bychom se měli zamyslet sami nad sebou. Místo toho se napadá parlamentní strana s nezpochybnitelnou demokratickou tradicí a současnou strukturou. A vidět za každým projevem kritiky a nesouhlasu komunistu či fašistu je zhoubné, mědvědoslužební a možná i nezdravé. Rád bych tedy, takto nepřímo, vyzval naše církevní představitele k mírnosti.

A má-li kdo podezření z šíření nenávisti proti skupině obyvatel či náboženskému  přesvědčení, nechť podá trestní oznámení.

Dopsal jsem, howgh...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář