Svoboda v Kristu není anarchie v Kristu...

13. prosinec 2009 | 20.49 |
› 

Svoboda v Kristu není anarchie v Kristu. Být svobodný v Kristu neznamená nepodléhat žádné vládě, žádnému Zákonu, žádnému nařízení. Svoboda v Kristu neruší poslušnost Kristu. Kristus si neklade na křesťany nárok jenom jako Spasitel, ale také jako Pán. Každé slovo Pána je pro toho, komu panuje, Zákonem.

Svoboda v Kristu spočívá ve svobodném příchodu před Boží Tvář. Můžeme volně předcházet před Boha, aniž by nás odděloval náš hřích.Není nic a nikdo, kdo by nám bránil, volat k Bohu jako k Otci.  Svoboda v Kristu znamená svobodu ke Službě Bohu. Neexistuje nikdo a nic, kdo by nám mohl zabránit sloužit Bohu. Jedná se o svobodu vyznat Boha jako svého Pána a Spasitele. Svobodu volně důvěřovat Bohu jako Svému Otci.

Neboť koluje - li v nás krev Ježíše Krista, koluje v nás krev Božího Syna. Jsme li v Kristu, jsme v Božím Synu, který usedl po pravici Boží. Přijímáme - li Kristovo Tělo, přijímáme obět za Náš Hřích, oběť, kterou nám z Milosti dává právě Sám Bůh. Nám nic nebrání k tomu, abychom se k této oběti volně a svobodně přidali.

Svobda v Kristu však není anarchií v Kristu...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře