Pan Radek John, superguru a zapomenutá nahrávka

12. únor 2012 | 22.42 |

Pan předseda Radek John byl včera hostem na Pressklubu Frekvence 1. V tomto pořadu se však představil jako muž naprosto postrádající sebereflexi. Zopakujme si známé, již zveřejněné informace:

-Stranu Věci veřejné nevede (nebo minimálně v minulosti delší dobu nevedlo) oficiální, "veřejné" vedení v čele s předsedou strany, ale tajemný zákulisní výbor v čele se "supergurem".

- V pořadu si pan Radek John v přímém přenosu postěžoval, že jeho strana se stala obětí z vnějška řízeného puče. Svou představu asi zakládá na nahrávce, kde sl. Kočí ukazuje své politické svaly, avšak zcela zapomněl na jinou nahrávku, jejíž obsah je podle mého osobního názoru mnohem závažnější. V této zapomenuté nahrávce například padlo, že pan supreguru "umí" prezidenta republiky, že internetové ankety této strany jsou "obvykle" zmanipulovány a že peníze plynoucí na provoz strany skrze pana poslance Babáka jsou přinejmenším "tajemné."

- Tento pan superguru (pan Bárta) těsně před příchodem do politiky zpracoval interní materiál na privatizaci veřejných služeb a sociálného státu a parazitování na veřejných zakázkách stanovil za hlavní cíl politických ambicí.

-Mezi VV je vzájemné nahrávání tak samozřejmé, že když se "štěnice" najde v autě pana nového ministra dopravy, nikdo to policii nehlásí.

- Pan Bárta byl obvininěn z uplácení (měl rozdávat -tzv půjčovat- dosti nadité obálky), na čež se strana (mající boj proti korupci ve svém erbu) zbavila osoby na tuto korupci upozorňující. Naopak, pan superguru byl zvolen za předsedu poslaneckého klubu, při čemž strana veřejně deklarovala souhlas s jeho praktikami (viz výše). Navíc - případ "Čunek" jasně ukázal, že presumce viny u politiky je zcela potřebný princip - jestliže politik zůstává ve vysoké funkci s vlivem na executivu (což funkce předsedy poslaneckého klubu koaliční strany rozhodně je) - pak každý (více či méně standartně - nestandartní) krok policie či státního zastupitelství vyvolává spekulace o "justičních mafiích" a obavy z politického tlaku na vyšetřování, což v tomto případu vzhledem k vlivu, jakým tento ministr dopravy skrze "svého" ministra vnitra v policii měl, rozhodně nelze brát na lehkou váhu, přičemž však druhým dechem musím říci, že vyšetřování pánů Bárty zatím zvnějšku vypadá kvalitně a nezmanipulovaně.

-Pan John na tiskových konferencích veřejně povídá o "investigační činnosti své strany." Otázka zní, odkud tato investigační činnost vlaje (ABL? Zmanipulované nahrávky?) a jestli je úkolem politické strany (toho času ve vládní koalici!) takto suplovat policii a orgány činné v trestním řízení a není-li to přímě - nepřímý politický nátlak, zvlášť, když se tento politik chlubí svým podílem na jmenování policejního ředitele a nepřímo tedy vedení protikorupčního oddělení policie


- V pořadu pan John nabízel kandidátům na prezidenta účast v jejich internetové anketě (která byla onou zapomenutou nahrávkou v podstatě zdiskreditována) - politik, který by se nechal tímto procesem zesměšnit, by se pro mne osobně stal nedůvěryhodným a nevolitelným.

- Pan John si v pořadu přivlastnil zásluhy na schválení přímé volby prezidenta. A ač nemíním díl jeho strany jakkoliv snižovat, přesto si myslím, že naprosto nezvládnutá předchozí volba prezidenta s hrozbou příští obdobné blamáže měla na výsledek hlasování mnohem větší vliv.

-Na druhé straně však plně uznávám podíl pana Johna na protikorupčním úspěchu policie při vyšetřování ředitelství silnic a dálnic (o kterém se zmínil v pořadu), avšak způsob, jakým to tento politik prezentuje, ve mne osobně vyvolává obavy z politických tlaků na policii (viz bod výše)

Ptám se tedy svým slabým tichým hlasem pana premiéra, jak to, že strana typu Věcí veřejných je stále ještě součástí vládní koalice s velkým vlivem na executivu? Pane premiére - těch pár měsíců u moci navíc za tuto pokračující diskreditaci a znedůvěryhodnění demokracie nestojí...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář