Náboženské pronásledování v ČR?

31. leden 2012 | 23.55 |

Rád bych touto cestou upozornil na reportář pana Josefa Klímy o tzv "vlčích dětech", kterou uveřejnil v rámci pořadu "Soukromá dramata" - link zde http://prima.stream.cz/soukroma-dramata/651246-soukroma-dramata-2012-3. Autor se v ní pozastavuje nad vysokým trestem pro otce těchto dětí, kterého prvoinstanční soud odsoudil k osmi letům - tedy k přísnějšímu trestu než nejzávážnější a nejděsivější případy týraných dětí z poslední doby. Otázka zní, proč tak vysokou sazbu?

Osobně se nějak nemohu zbavit dojmu, že tento otec byl odsouzen jenom proto, že byl prostě jiný. Že se vymykal průměru. Byl odsouzen za své náboženské přesvědčení, že svůj světový názor. Ne za to, co udělal, ale za to, co by možná eventuálně mohl udělat někdy v budoucnosti. Mnoho důkazů spočívalo pouze v tvrzení proti tvrzení, například i zprávy policie zasahující na místě byly podle této reportáže zveličené. Soud jakoby podlehnul společensko - mediální hysterii. To je vážné znamení, pro všechny, co se nějakym způsobem odlišují od průměru (způsobem života, výchovou dětí, náboženským přesvědčením...). Jedná se svým způsobem o nebezpečný precedens. Osobně doufám, že odvolací soud se nadnese nad tuto posametovou "honbu na čaroděje," a rozhdone podle faktů a  závažnosti tohoto skutku.

Na této věci mne zaráží ještě jedna věc. A to jak snadno si dovedeme lidi zašktulkovat. Otec rodiny byl v médiích okamžitě vykreslen jako samozvamý kněz, tyran a manipulátor a jeho žena za zmanipulovanou, div né nesvéprávnou hysterickou osobu. Jak snadno se dovedeme svést vlastními předsudky, byť se ve vlastních očích pokládáme přímo za vzory tolerance a snášenlivosti!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář