Viděl jsem Pána Boha

8. leden 2012 | 17.10 |

Spatřil jsem Pána Ježíše Krista. Na své vlastní oči. Jel v pražském metru, v mírně zaplněném vagónu, seděl stranou od lidí. Byl neupravený, zarostlý, špinavý. Měl hlad a bolelo jej břicho. Oči měl přivřené, pohled plný strachu upřený  do země, snad spal, snad se jen nechtěl dívat na bezcitnost lidi okolo. Veliký král v hadrech bezdomovce. Nic nežádal, nic nesliboval. Ani moc, ani slávu, ani uzdravení, ani bohatství. Jen tam tiše seděl. Nikdo v celém voze mu nevěnoval pozornost, nestál ani za poznámku. Snad jenom na okamžik, jeden mladý kluk, přisedl si k němu, možná, aby se mu vysmál. Ale pak si odsedl a zanedlouho vystoupil

Spatřil jsem svého Pána Boha a styděl jsem se. Styděl jsem se za sebe, za své pocity. Za to, odkud jedu a kam. Za to, co mám v srdci, co mám v baťohu. A co nemám na jazyku, ani v rukou. Styděl jsem se před všemi těmi lidmi okolo, styděl jsem se za Svého Boha. Cítil jsem silné pokušení jej nevidět, vyhnout se mu, dělat, že tam není. Ach, jak jsem si přál, aby tam nebyl. Ale On s námi cestoval, tím samým strojem, seděl tak blízko, seděl tak blizoučko.

Láska k Bohu, služba Bohu. Co tyto slova znamenají? Co učinit, aby se nestali pouhou prázdnou frázi bez obsahu? A chceš vůbec sloužit takovémuto Bohu? Být Jeho Otrokem? Necítíš se snad bezpečně v prázdných frází bez obsahu?

Cestoval jsem pražským metrem. Ve voze nakonec nikdo nebyl. Jenom já a můj Bůh...

Kdo uvěří naší zprávě? Nad kým se zjeví paže Hospodinova? Vyrostl před ním jako proutek, jak oddenek z vyprahlé země, neměl vzhled ani důstojnost. Viděli jsme ho, ale byl tak nevzhledný, že jsme po něm nedychtili. Byl v opovržení, kdekdo se ho zřekl, muž plný bolestí, zkoušený nemocemi, jako ten, před nímž si člověk zakryje tvář, tak opovržený, že jsme si ho nevážili. Z proroctví proroka Izajáše, 53. kapitole.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.57 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Viděl jsem Pána Boha inenaso 08. 01. 2012 - 18:21
RE: Viděl jsem Pána Boha naks 14. 01. 2012 - 08:51